Veľtrh hodný veľkého záujmu: Nájdite si prácu na Profesia days

Na 5. ročník najväčšieho pracovného veľtrhu na Slovensku príde vyše 130 vystavovateľov. Novinkou oproti predchádzajúcim ročníkom je päť špecializovaných sekcií zameraných podľa oblasti pôsobenia, a toho, pre aký typ uchádzača sú určené. Prečítajte si, čo všetko vás čaká...

Monika Földešiová
Ilustračný obrázok k článku Veľtrh hodný veľkého záujmu: Nájdite si prácu na Profesia days
Zdroj: Dnes24.sk

(TS) – Dvojdňový pracovný veľtrh Profesia days ponúkne 5. – 6. marca 2014 príležitosť tisícom ľudí nájsť si novú prácu, spoznať osobne zamestnávateľov, pre ktorých by chceli pracovať, objaviť v sebe skryté možnosti, otestovať si počítačové či jazykové schopnosti a okrem toho zažiť zaujímavý program s inšpiratívnymi ľuďmi. Vstup na veľtrh je pre všetkých uchádzačov úplne zadarmo.

Desiatky inšpiratívnych príbehov známych aj menej známych ľudí

„Nájdi mi job a ja ti dám z prvej výplaty polovicu!” Takto si pred dvomi rokmi hľadal prácu Kamil Aujeský. Kreatívnym spôsobom prezentácie si zabezpečil ponuky od vyše 30 spoločností. Čo predchádzalo tomu, že dnes má Kamil vlastnú firmu, príde porozprávať osobne. „Netreba zabudnúť pracovať, mať vždy všetko s každým vyrovnané a naháňať biznis dva týždne dopredu,” hovorí na tému prácu Ján Gordulič, ktorý vysvetlí uchádzačom, čo by mali robiť, aby nezanikli v dave.

Ste zvedaví na kreatívne príbehy o práci? Je dobré odštartovať svoju kariéru cez médiá? Príďte si vypočuť prednášky desiatok rečníkov ako sú napríklad dizajnér so skúsenosťou v Silicon Valley a zakladateľ vlastnej značky Poctivo Jakub Ptačin, spoluzakladateľ Rádia Expres a televízie Markíza Václav Mika či zakladateľ najväčšieho študentského portálu Zones.sk Ľuboš Demovič.

Všetci hľadajú informatikov

Už niekoľko rokov je na trhu dopyt väčší ako ponuka o ľudí do informačných technológií. Vytvorili sme špecializovanú sekciu iTswarm, ktorá ponúkne ľuďom z informačných technológií dva dni odborných prednášok a worshopov od ľudí ako sú bezpečnostný expert Pavol Ľupták alebo prednášky na tému virtuálnej meny Bitcoin a workshopy od Learn2Code. Snažíme sa prepojiť najlepších ľudí pracujúcich v odbore a dať im možnosť prezentovať sa pred zamestnávateľmi, ktorí vedia oceniť ich kvality.

Kam na vysokú školu? A nikdy nie je neskoro na novú kariéru

Profesia days prvýkrát ponúkne priestor aj vystavovateľom z vysokých škôl, aby sa prezentovali medzi študentmi zo stredných škôl. Zástupcovia vysokých škôl prídu odprezentovať úspechy svojich študentov v špecializovanej sekcii vzdelávanie.
Okrem informácií pre študentov, kde začať svoju kariéru po strednej škole, bude celé dva dni veľtrhu zabezpečovať kariérne poradenstvo spoločnosť Grafton Recruitment. V kariérnej zóne návštevníkov všetkých kategórií konzultanti spoločnosti zorientujú na pracovnom trhu. V prípade záujmu s nimi odkonzultujú životopis, ukážu rôzne druhy testov (jazykové, účtovnícke, numerické, psychometrické) a otestujú ich manuálne zručnosti alebo skonzultujú ich on-line reputáciu.

Čo okrem platu láka našich zdravotníkov pracovať za hranicami

V spolupráci s Careers in White pripravujeme sekciu Medical, ponúkajúcu jedinečnú možnosť, ako sa na jednom mieste stretnúť so zástupcami ambulantných a nemocničných zariadení, ktoré hľadajú šikovných ľudí do svojich tímov. Odborníci poradia ľuďom zaujímajúcim sa o prácu v zdravotníctve bez ohľadu na ich vek, či orientáciu na prácu doma alebo v zahraničí, aj tým, ktorí chcú absolvovať rekvalifikačný kur­z.

Maminkovo: Návrat rodičov do pracovného života

Čo by mali robiť matky, aby sa po materskej mali kam vrátiť a čo by mali robiť firmy, aby sa chcelo žene aj po materskej vrátiť na rovnakú pozíciu? Téma, ktorá je aktuálna a v súčasnosti veľmi často diskutovaná. Návštevníci sa dozvedia o firmách, ktoré vytvorili špeciálne programy pre rodičov s malými deťmi, vypočujú si príbehy mamičiek o tom, ako využili materskú dovolenku na svoje záľuby, z ktorých sa neskôr stalo ich živobytie. Deti sú vítané spolu s rodičmi. V spolupráci s partnermi je pripravený celodenný profesionálny detský kútik aj s dozorom.

Vlakom na Profesia days za polovičnú cenu!

Ak si zakúpite lístok do Bratislavy s názvom „Vlakom na Profesia days“, spiatočnú cestu máte zadarmo. Podmienkou je, aby vám cestovný lístok označil organizátor podujatia pečiatkou potvrdzujúcou účasť na Profesia days 2014. Ak napríklad cestuje do Bratislavy študent z Košíc, z plnej ceny lístka 18,76 € zaplatí s kartou ISIC len polovicu, a to 9,37 €. So špeciálnou zľavou veľtrhu Profesia days má však spiatočnú cestu zadarmo a ušetrí tak až 14,06 €.
Viac o kúpe lístka na profesiadays.sk

Kompletný zoznam vystavovateľov nájdete TU, všetky potrebné informácie na stránke Profesiadays.sk.

foto: archív Profesia days 2013