Hokej Šport

Zápas rozhodli až nájazdy: Popradčanom sa na liptovskom ľade nedarilo

V 47. kole Tipos extraligy sa proti sebe postavili hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš a HK Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Zápas rozhodli až nájazdy: Popradčanom sa na liptovskom ľade nedarilo
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš si v Tipos extralige pripísali tretie víťazstvo v sérii, v utorkovom zápase zápase 47. kola Tipos extraligy zdolali doma HK Poprad 2:1 po nájazdoch. V tabuľke zostávajú na poslednom mieste.

Chytajú sa slamky

Liptáci sa v snahe o účasť vo vyraďovacej časti chytajú slamky a nezastavil ich ani podtatranský rival, ktorý bojuje o 6. priečku a priamu miestenku do štvrťfinále play off. V opatrnom stretnutí hrali v úvode aktívnejšie Liptáci. Pokus Cibáka však v 18. minúte zneškodnil brankár Todykov a v prvej tretine tak gól nepadol.

V druhej tretine nevyužil prečíslenie Handlovský a presne v polovici duelu sa nepresadil po individuálnej akcii ani Šiksatdarov. Skóre duelu tak otvoril až v 34. minúte Elo, ktorý dorazil do siete pokus Saliju.

Šťastie nešťastí

Popradčanom k vyrovnaniu pomohlo šťastie. V 45. minúte brankár Kozel vyrazil puk nešťastne priamo do Cebáka a ten skončil za čiarou. V posledných sekundách predĺženia mohol Vandas rozhodnúť o triumfe Popradu, no sám pred brankárom súpera neuspel. Rozhodnúť tak museli nájazdy a v nich rozhodol domáci Handlovský.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 34. Elo (Salija), rozhodujúci sam. nájazd Handlovský – 45. Petráš. Rozhodovali: Fridrich, Hronský – M. Orolín, Stanzel, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 550 divákov.

Zostavy

Liptovský Mikuláš: Kozel – Ventelä, Cebák, Varttinen, Kurali, Salija, Mezovský, Pavúk – Kriška, Hovorka, Šiksatdarov – Handlovský, Elo, Matúš Paločko – Haluška, Uhrík, Michalík – Obdržálek, Babka, Ďurina – Dunčko

Poprad: Todykov – Drgoň, Brejčák, Rymsha, Tam, Hudec, Ulrych, Demo – Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Ully, Arniel, Livingston – Petráš, Matej Paločko, Vandas – Stanček, Kundrik, Valigura – Mešár