Aktualizované Rôzne Video

Slovenskú diaľnicu si prenajali FILMÁRI: Idú točiť americký seriál so známym hercom!

Zahraničných filmárov zaujala diaľnica na Slovensku. Aj preto uzavreli D3. Nakrúcať sa bude tiež v troch tuneloch: Svrčinovec, Poľana a Považský Chlmec.

Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) presunula plánovanú jesennú údržbu na diaľnici D3 na termín od pondelka 9. augusta do 31. augusta.

Dôvod? Využitie úsekov diaľnice vrátane tunelov Svrčinovec, Poľana a Považský Chlmec zahraničnou audiovizuálnou produkciou na sedem až desaťdňové nakrúcanie.

Letná uzávera

Prevádzkový riaditeľ NDS Peter Peťko uviedol, že uzávera je už od šiestej hodiny rannej. „Medzi práce sa nám podarilo zahrnúť požiadavku filmárov. V závislosti od podmienok bude nakrúcanie trvať od sedem do desať dní. S tým, že po ukončení budú ukončovacie práce, osadzovanie ďalších bezpečnostných zariadení a kontrola úseku, či je spôsobilý a bezpečný pre cestnú premávku. Jesenná uzávera už nebude, toto bude jediná uzávera v tomto roku," povedal Peťko.

Doplnil, že NDS oslovila aj zhotoviteľa úseku Svrčinovec – Skalité, keďže je ešte v záruke. „Okrem údržbových a servisných prác sa zrealizujú aj práce s cieľom odstránenia aktuálnych chýb v rámci reklamačného procesu na tomto úseku," dodal prevádzkový riaditeľ NDS.

Viac správ zo Slovenska

Propagácia Slovenska

Podľa Zuzany Bielikovej z Audiovizuálneho fondu ide o jeden z najväčších projektov, ktoré sa podarilo prilákať na Slovensko.

„Už od roku 2018, keď vznikla Slovenská filmová agentúra, sa snažíme propagovať Slovensko ako konkurencieschopnú krajinu, ktorá dokáže zaujať zahraničných filmárov. A to nielen filmovými profesionálmi, ale aj krásnymi lokalitami a ústretovosťou, ktorou sú slovenskí ľudia známi. Čo sa týka investícií, ktoré zahraniční filmári nechávajú na Slovensku, tie sa pohybujú v rozsahu od 800 000 eur až do päť miliónov eur. Konkrétne v tomto prípade ide o tú najvyššiu sumu,“ priblížila Bieliková.

„Som presvedčený, že zatraktívniť našu krajinu v očiach zahraničných investorov a filmových štábov je veľmi zaujímavý produkt. Určite je to aj dobrý podnet pre Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR ako gestora pre cestovný ruch," podotkol Tomáš Ondrčka z MDV.

Správy zo Žilinského kraja

Americký seriál

Ako uvádza portál www.filmneweurope.com, na Slovensku sa bude natáčať epizóda tretej časti seriálu Tom Clancy’s Jack Ryan. Jedná sa o akčný triler, kde stvárni hlavnú postavu uznávaný herec John Krasinsky.

Príbeh je o analytikovi CIA, ktorý objaví pochybné bankové prevody a z kancelárie sa presúva do terénu. Dostáva sa teda až do Európy a na Blízky východ.


Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM