Župné voľby sa už blížia: Ucelený prehľad okrskov v Žiline

Už čoskoro sa na Slovensku uskutočnia voľby do orgánov samosprávnych krajov. Prinášame vám ucelený prehľad volebných okrskov a miestností v Žiline.

Soňa Vanovčanová
Ilustračný obrázok k článku Župné voľby sa už blížia: Ucelený prehľad okrskov v Žiline
Zdroj: TASR

V sobotu 4. novembra sa na Slovensku budú konať voľby do orgánov samosprávnych krajov. Mesto Žilina určilo volebné okrsky a volebné miestnosti, v ktorých sa bude už o necelý mesiac voliť. Pozrite si náš ucelený prehľad. Kto kde v Žiline bude voliť?

  • Volebný okrsok č. 1 – MsÚ, Nám. Obetí komunizmu 1 – Žilina (iba Žilina bez ulice)
  • Volebný okrsok č. 2 – MsÚ, Nám. Obetí komunizmu 1 – Bottova, Burianova medzierka, Dolný val, Farská ulička, Hodžova, Horný val, J. M. Geromettu, Jána Reka, Jezuitská, Jozefa Vuruma, Makovického, Mariánske námestie, Mydlárska, Na bráne, Na priekope, Námestie Andreja Hlinku, Námestie obetí komunizmu, Pernikárska, Pivovarská Predmestská 2, 2A, 2B, 3, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 16, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 25, 27, Radničná, Republiky, Sad na Studničkách, Sirotárska, Sládkovičova, Štúrova, Vojtecha Spanyola
  • Volebný okrsok č. 3 – MsÚ, Nám. Obetí komunizmu 1 – 1. mája, Daniela Dlabača, Jána Milca 1, 3, 5, 6, 8, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 28, 28A, 30, 32, Kukučínova, M. R. Štefánika 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11, 12, 14, 15, 16, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 29, 31, Moyzesova 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16, 18, Námestie gen. M. R. Štefánika, Národná, P. O Hviezdoslava 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10, 11, 15, 20, 28, 29, 31, SAd SNP, Vojtecha Tvrdého
  • Volebný okrsok č. 4 – Spoj. škola Kráľovnej pokoja, Na Závaží 2 – Jána Milca 23, 25, 27, 29, 31, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 46, 48, 52, 52A, 54, 56, 58, 60, 62, M. R. Štefánika 28, 30, 32, 33, 34, 35, 36, 38, 39, 40, 41, 42, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 54, 55, 57, 59, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 203, Moyzesova – 15, 17, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 57, 58, 60, 61, 62, 63, 63A, 64, 65, 66, 68, 70, Na Stave, Na Závaží, P. O. Hviezdoslava 17, 21, 23, 25, 27, 34, 37, 38, 40, 48, 50, 54, 54A, Revolučná, Rybníky
  • Volebný okrsok č. 5 – Spoj. škola Kráľovnej pokoja, Na Závaží 2 – Hlboká cesta, Janka Kráľa, Košická, Pltnícka, Pod Hôrkou, Predmestská 28,30,32, 34, 36, 37, 38, 40, 41, 42, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 62, 63, 64, 66, 71, 75, 77, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 91, 95, Pri Celulózke
  • Volebný okrsok č. 6 – Budova bývalej Základnej školy Hollého, Hollého 66 – Bratislavská, Czambelova, Gazdova, Kragujevská, Kysucká, Na Sihoti, Na strelinici, Oceliarska, Radlinského, Sasinkova, Športová, Štefana Furdeka, Uhoľná
  • Volebný okrsok č. 7 – Budova bývalej Základnej školy Hollého, Hollého 66 – Andreja Kmeťa, Framborská, Fraňa Mráza, Hollého, J. M. Hurbana, Jánošíkova, Kálov, Šoltésovej
  • Volebný okrsok č. 8 – Obchodná akadémia, Veľká Okružná 32 – Daniela Krmana, Dolné Rudiny, Fedora Ruppeldta, Legionárska, Martina Rázusa, Murgašova, Na Šefranici, Námestie Žilinskej synody, Pavla Mudroňa, Priemyselnám, Stárkova, Tichá, Tolstého
  • Volebný okrsok č. 9 – Obchodná akadémia, Veľká Okružná 32 – Ambra Pietra, Daxnerova 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, Halašova, Hálkova, Jána Kalinčiaka, Jesenského, Juraja Slottu, Klemensova, Kollárova, Kuzmányho, Námestie požiarnikov, Orolská, Vajanského, Veľká Okružná 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 25, 27, 28, 30, 31, 32, 33, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 57, 59
  • Volebný okrsok č. 10 – Cirkevná základná škola, R. Zaymusa 3 – Jozefa Cígera Hronského, Juraja Fándlyho, Komenského 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 16A, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 43 ,44, 46, Palárikova, Romualda Zaymusa, Rovniankova
  • Volebný okrsok č. 11 – Cirkevná základná škola, R. Zaymusa 3 – Antona Bernoláka 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 11A, 12, 12A, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 19B, 20, 21, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 38A, 40, 42, 44, 46, 51, Veľká okružná 58, 60, 61, 62, 64, 66, 68, 70, 72, 74, 76, 78, 80, 82, 84, 86, 88, 90
  • Volebný okrsok č. 12 – SOŠ elektrotechnická, Komenského 50 – Antona Bernoláka 25, 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 48, 48A, 50, 52, 54, 56, 58, 60, 62, 64, 66, 68, 70
  • Volebný okrsok č. 13 – SOŠ elektrotechnická, Komenského 50 – Čajakova, Komenského 45, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 55, 57, 59, 61, 63, 63A, 65, Puškinova, Tomáša Ružičku
  • Volebný okrsok č. 14 – Základná škola, Lichardova 24 – Daxnerova 35, 37, 39, 41, Lichardova
  • Volebný okrsok č. 15 – Základná škola, Lichardova 24 – Rajecká 1, 3, 5, 7, Suvorovova, Závodská cesta
  • Volebný okrsok č. 16 – ZŠ Hliny, Jarná 20 – Bytčická, Jarná, Kamenná, Pri Rajčianke, Rajecká 12, 17, 18, 20 28, 40, Severná, Škultétyho, Žitná
  • Volebný okrsok č. 17 – ZŠ Hliny, Jarná 20 – Gabajova, Saleziánska
  • Volebný okrsok č. 18 – ZŠ Hliny, V. Javorku 32 – Hlinská
  • Volebný okrsok č. 19 – ZŠ Hliny, V. Javorku 32 – Hečkova, Ružová
  • Volebný okrsok č. 20 – ZŠ Hliny, V. Javorku 32 – Alexandra Rudnaya 1, 2, 23, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22A, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 54, 55, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, Andreja Lemeša, Antona Petrovského, Benjamína Martinského, Čulenova, Festivalová, Gabriela Povalu, Jána Kovalíka, Juraja Papánka, Juraja Sklenára, Kraskova, Majochova, Mila Urbana, Nešporova, Poľná, Stavbárska, Tajovského 2, 4, 26, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50, 56, 58, 60, 62, 64, 66, 68, 70, 72, 74, 76, 80, Vendelína Javorku
  • Volebný okrsok č. 21 – Súkromná ZŠ, Bôrik, Oravská 11 – Alexandra Rudnaya 66, ,67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 95, 96, 97, 98, 99, 101, 103, 105, 110, Bajzova 2, 4, 6, 8, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17,1 8, 19, 20, 21, 22, Bezručova, Kvetná, Ladiverova
  • Volebný okrsok č. 22 – Súkromná ZŠ, Bôrik, Oravská 11 – Bajzova . 23, 24, 25 ,26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 37, 39, 48A, Oravská
  • Volebný okrsok č. 23 – Stredná odborná škola stavebná, Bôrik, Tulipánová 2 – Andreja Žarnova, Bôrická cesta, Cesta k Paľovej búde, Gabčíkova, Janka Silana, Koceľova, Lipová, Mojmírova, Na Malý Diel, Na Veľký Diel, Ovsená, Pod hájom, Pribinova, Rastislavova, Rudolfa Dilonga, Slavomírova, Svätoplukova, Tajovského 1, 3, 3A, 3C, 3D, 3E, 3F,3H, 5, 5A, 7,9, 11, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 27A, 29, 33, Tulipánová, Univerzitná, Veľkomoravská, Za plavárňou
  • Volebný okrsok č. 24 – ZŠ, Gaštanová 56 – Borová 1 – 24
  • Volebný okrsok č. 25 – ZŠ, Gaštanová 56 – Borová 25, 26, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 43, 45
  • Volebný okrsok č. 26 – ZŠ, Gaštanová 56 – Gaštanová 1 – 12, 14 – 28
  • Volebný okrsok č. 27 – ZŠ, Gaštanová 56 – Gaštanová 29 – 32, 34 – 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 56
  • Volebný okrsok č. 28 – ZŠ, Gaštanová 56 – Javorová, Smreková 1 – 9
  • Volebný okrsok č. 29 – ZŠ, Gaštanová 56 – Smreková 10 – 31, 39, 39A
  • Volebný okrsok č. 30 – ZŠ, Limbová 30 – Limbová
  • Volebný okrsok č. 31 – ZŠ, Limbová 30 – Dubová
  • Volebný okrsok č. 32 – ZŠ, Limbová 30 – Platanová
  • Volebný okrsok č. 33 – ZŠ, Limbová 30 – Jaseňová 1 – 19
  • Volebný okrsok č. 34 – ZŠ, Limbová 30 – Jaseňová 20 – 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46
  • Volebný okrsok č. 35 – ZŠ, Limbová 30 – J. Tombora, Kopanice, M. Šinského, Osiková, Pod hliniskom, Prielohy, Zábrehy, Zadný dielec
  • Volebný okrsok č. 36 – ZŠ a MŠ, Sv. Gorazda 1 – Astrová, Černovská, Ďurka Langsfelda, Krátka, Lombardiniho, Sv. Bystríka, Sv. Gorazda
  • Volebný okrsok č. 37 – ZŠ a MŠ, Sv. Gorazda 1 – Eduarda Nécseya, Námestie Ľudovíta Fullu
  • Volebný okrsok č. 38 – ZŠ a MŠ, Sv. Gorazda 1 – Jána Vojtaššáka, Karola Kmeťku, Námestie Jána Pavla II. Poštová,
  • Volebný okrsok č. 39 – Gymnázium, Varšavská 1 – Bulharská, Pittsgurgská
  • Volebný okrsok č. 40 – Gymnázium, Varšavská 1 – Moskovská, Tulská
  • Volebný okrsok č. 41 – Gymnázium, Varšavská 1 – Námestie J. Borodáča, Nanterská, Obchodná
  • Volebný okrsok č. 42 – Gymnázium, Varšavská 1 – B. S. Timravy
  • Volebný okrsok č. 43 – Gymnázium, Varšavská 1 – Dobšinského
  • Volebný okrsok č. 44 – Gymnázium, Varšavská 1 – Ľubľanská, Matice slovenskej, Obežná, Ústecká, Varšavská
  • Volebný okrsok č. 45 – Gymnázium, Varšavská 1 – Berlínska, T. Vansovej, Záborského
  • Volebný okrsok č. 46 – ZŠ, Martiská 20 – Gemerská, Martinská
  • Volebný okrsok č. 47 – ZŠ, Martiská 20 – Zvolenská
  • Volebný okrsok č. 48 – ZŠ, Martiská 20 – Kubínska, Levočská, Popradská, Prešovská
  • Volebný okrsok č. 49 – ZŠ, Martiská 20 – Nitrianska, Piešťanská, Trenčianska
  • Volebný okrsok č. 50 – ZŠ, Karpatská 1 – Trnavská
  • Volebný okrsok č. 51 – ZŠ, Karpatská 1 – Fatranská
  • Volebný okrsok č. 52 – ZŠ, Karpatská 1 – Gerlachovská, Minčolská, Polomská
  • Volebný okrsok č. 53 – ZŠ, Karpatská /1 – Karpatská 1, 2, 3, 4, 5, 9A, 11, 13, 14, 15, Pod univerzitou, Poddielna, Patranská, Vysokoškolákov
  • Volebný okrsok č. 54 – Domov dôch. a domov soc. služieb pre dospelých, Karpatská 6 – Karpatská 6, 7, 8, 9, 10
  • Volebný okrsok č. 55 – Dopravná akadémia, Rosinská 2 – Bagarova, Brezová, Jašíkova, Jazminová, Majerská, Mikuláša Nigriniho, Mládeže, Nábrežná, Osloboditeľov, Rosinská, Vážska
  • Volebný okrsok č. 56 – ZŠ, Hájik – Nám. Mladosti 1 – Dadanova, Petzvalova 45, 47, 49, 51, 53, 55, 57, 59, 61, 63, 65, 67, 69, 71, 73, 75, 77
  • Volebný okrsok č. 57 – ZŠ, Hájik – Nám. Mladosti 1 – Jura Hronca, Petzvalova 1, 3, 5, 7, 9, 10, 12, 14, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 41, 43A, 43B, 43C, 43D
  • Volebný okrsok č. 58 – ZŠ, Hájik – Nám. Mladosti 1 – Baničova
  • Volebný okrsok č. 59 – ZŠ, Hájik – Nám. Mladosti 1 – Kempelenova, Korzo, Segrerova, Terasy
  • Volebný okrsok č. 60 – ZŠ, Hájik – Nám. Mladosti 1 – Jedlíkova, Stodolova
  • Volebný okrsok č. 61 – ZŠ, Hájik – Nám. Mladosti 1 – Emanuela Fila, Mateja Bela, Mikovíniho
  • Volebný okrsok č. 62 – ZŠ, Bánová, Do Stošky 8 – Do Stošky, Jabloňová, Jedľová, Lesná, Mikuláša Dohnányho, Nezvalova, Oslobodenia, Osvety
  • Volebný okrsok č. 63 – ZŠ, Bánová, Do Stošky 8 – Bláhova, Družstevná, Jána Čajdu, K cintorínu, Malinová, Mesačná, Námestie sv. Jána Bosca, Riečna, Záhradnícka
  • Volebný okrsok č. 64 – Základná škola Slovenských dobrovoľníkov, Slovenských dobrovoľníkov 7 – Bordová, Cesta k vodojemu, Cesta na záhumnie, Červená, Do Medzilužia, Do parku, Dolná, Hre vŕškom, Horná, K múzeu, Ku zvonici, Lúčna, Modrá, Na starej hradskej, Okrová, Slnečná, Topoľová, Záhradná, Zámocká, Závoz, Zelená
  • Volebný okrsok č. 65 – Základná škola Slovenských dobrovoľníkov, Slovenských dobrovoľníkov 7 – Azúrová, Béžová, Biela, Blankytná, Energetikov, Fialová, Hnedá, Karmínová, Letná, Na lány, Námestie hrdinov, Purpurová, Radová, Sivá, Slovenských dobrovoľníkov, Železničná, Žltá
  • Volebný okrsok č. 66 – Kultúrny dom Bytčica, Dlhá 1 – Ametystová, Antona Bilka, Banícka, Berylová, Bystrická, Dlhá, Granátová, Jantárová, pažite, Rubínová, Smaragdová, Tehelná
  • Volebný okrsok č. 67 – Kultúrny dom Bytčica, Dlhá 1 – Hattalova, Hlavná, Chalupkova, Liesková, Lipovecká, Matuškova, Na stanicu, Na Záchrastí, Orgovánová, Pod Dielce, Školský dvor, Štaffenovský dvor, Štrková, Za kostolom, Záchrastie
  • Volebný okrsok č. 68 – ZŠ s MŠ Brodňanská, Brodňanská 17 – Brodňanská, Brodno, Cezpoľná, Kapustná, Ku krížu, Ku studienke, Na Tobolky, Nadskaličná, Orčiešová, Podskaličná, Sadová, Za kaštieľom, Zábrežná, Záhrbie, Záhumenská, Zaroháčovská
  • Volebný okrsok č. 69 – ZŠ, Rybné námestie 1 – Belicová, Hlavátková, Hyrovská, Jacová, Kapria, Karasová, Lieňová, Lipňová, Mojšová Lúčka, Ostriežová, Pstruhová, Stará Mojšova Lúčka, Sumčin, Šťuková, Úhoria
  • Volebný okrsok č. 70 – Materská škola Študentská, Študentská 15 – Alexyho, Bytčianska, Čerešňová, Egrešová, Fialková, Gavlovičova, Hlavná cesta, Horská, Hroznová, Medzierka, Morušová, Mýtna, Na Hôrke, Na Majerisku, Nižedvorská, Nová, Pod Laščeky, Pod Skalkou, Pomocná, Požiarnická, Pri Kysuci, Študentská, Višňová, Vysoká, Závozská, Zúbekova
  • Volebný okrsok č. 71 – Materská škola Dedinská, Dedinská 1 – Agátová, Bukovinská, Dedinská, Hričovská, Pri rieke, Priehradná, Prieložná, Rajčianska
  • Volebný okrsok č. 72 – Kultúrny dom Trnové, Dolná Trnovská 5 – Cintorínska, Do Brezičia, Do Breznika, Do Stávku, Dunajská, Horná Trnovská, Hornádska, Chotárka, Klimovské, Magočovská, Na Bárek, Ohradská, Ondavská, Ovocinárska, Pod Grendel, Skotňa, šenkárovská, Trnovská medzierka
  • Volebný okrsok č. 73 – Kultúrny dom Trnové, Dolná Trnovská 5 – Do Mažiarca, Do Rovní, Dolná trnovská, Hanušákova, Hronská, Ipeľská, Laborecká, Na kopci, Na Rovniach, Nový Domov, Okrajová, Potoky, Rakové, Šibeničná, Za potokom
  • Volebný okrsok č. 74 – Kultrúny dom Vranie, Vrania 1 – Boncova, Ďatlia, Drozdia, Holubia, Jastrabia, K Rochovici, Labutia, Stehličia, Stračia, Vrania, Vranie
  • Volebný okrsok č. 75 – Materská škola Ku škôlke, Ku škôlke 11 – Druhá, Kolmá, Ku škôlke, Malá, Na dolinu, Oblúková, Piata, Pod Bukovinou, Pod majerom, Prvá, Pustá, Richtárska, Spojná, štvrtá, Tretia, Údolná, Zádubanská, Zádubnie, Zástranská
  • Volebný okrsok č. 76 – Kultúrny dom Zástranie, Kultúrna 24 – Belajov dvor, Brodňanov dvor, Do Magúr, Do toboliny, Hore humnami, Jána Mičicu, Jaškov dvor, Kostolná, Kožov dvor, Kubov dvor, Kultúrna, Medzi plotmi, Na chotári, Na skotni, Na Straník, Na vráta, Ondráškov dvor, Pod cintorínom, Stará dedina, Škorvánkov dvor, Zástranie
  • Volebný okrsok č. 77 – Základná škola s materskou školou školská (Závodie), Školská 49 – 9. mája, Bočná, Cesta na štadión, Ferka Urbánka, Krížna, Kvačalova, Matúša Kavca, Mostová, Na Zápletí, Nábrežie Rajčianky, Pekná, Pietna, Pod jarkom, Pod vinicou

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame