Šikovné víkendové tipy pre Žilinčanov. 7 akcií, ktoré netreba prehliadnuť

Chcete si poriadne užiť predlžený víkend a ešte neviete ako? V Žiline a okolí budete mať z čoho vyberať. Stačí pozrieť do prehľadu z našej redakcie!

Michal Demjanovič

Hokejový zápas

6. 1. 2017, o 17:00, DOXXbet aréna, Žilina

Hokejový zápas najvyššej slovenskej hokejovej ligy, v ktorom sa stretne domáca Žilina s hosťami z Banskej Bystrice.

Moloch Vlavo + Rosy

6. 1. 2017, o 22:00, Klub Kolečko, Žilina

Koncert v ktorom vystúpia: Moloch Vlavo Hudba Zdola, Rap Music / Bratislava a Rosy Rap Music/ Michalovce.

Jakub Folvarčný: Tajná rozprávka (o hadovi)

7. 1. 2017, o 15:00, Stanica Žilina-Záriečie

Jakub Folvarčný / Ústav úžasu: Tajná rozprávka (o hadovi) Nikto ju nepozná, ani vaša babička. Nikdy nebola v televízii a nenájdete ju v žiadnej knižke. Je to totiž tajná rozprávka! Vie ju porozprávať iba principál a deti mu s tým pomáhajú. Za odmenu im potom dovolí zapamätať si ju a rozprávať ju, až raz vyrastú, svojim deťom.

Sexuálna perverzita v Chicagu

7. 1. 2017, o 19:00, Mestské divadlo, Žilina

Kontroverzná, provokatívna a štipľavo-vtipná čierna komédia o tom, ako sa navzájom duševne a telesne mrzačíme. Šteklivá inscenácia hry Sexuálna perverzita v Chicagu v réžii Jána Štrbáka rozpráva o kvartete hrdinov, ktorí sa zábavou, sebavedomým jazykom a snahou vybočiť z normy bráni pred zlyhaním v láske. Rafinovane a najradšej bez záväzkov sa snažia ovládať svoju žiadostivosť a túžby. Akékoľvek hlbšie vzťahy sú už vopred odsúdené na zánik. Ich sexuálne úlety a energia výrečnosti len maskujú osamelosť a neschopnosť naozajstných citov.

Perinbaba

8. 1. 2017, o 15:00, Bábkové divadlo, Žilina

Ľubomír Feldek PERINBABA Perinbaba patrí medzi najznámejšie zimné rozprávky. Meno zázračnej babky, ktorá sa stará o sneh, na Slovensku doslova zľudovelo a používa sa pri každej poriadnej snehovej nádielke. Za jej popularitu môže najmä rovnomenný film Juraja Jakubiska, bez ktorého by sme si Vianoce nevedeli už ani predstaviť. Žilinská inscenácia podobne ako známa filmová verzia čerpá inšpiráciu zo slovenského folklóru a ľudových tradícií.

Hokejový zápas

8. 1. 2017, o 17:00, DOXXbet aréna, Žilina

Hokejový zápas najvyššej slovenskej hokejovej ligy, v ktorom sa stretne domáca Žilina s hosťami z Liptovského Mikuláša.

Diabolsky dobré Vianoce

8. 1. 2017, o 18:00, Tenisová hala, Za Plavárňou 1, Žilina

Zažite “DIABOLSKY DOBRE VIANOCE” ! So svetovými Ciganskymi Diablami, Katarinou Knechtovou a 100-členným cigánskym symfonickým orchestrom z Budapešti na jednom pódiu. Neobvyklá hudobná kombinácia folklóru, popu a etno hudby naštartuje aj Vaše Diabolsky dobré Vianoce. Orchester Ciganski Diabli, ktorý je nositeľom svetového ocenenia “ World Masters Committee Vas srdečne pozyva na jedinecčnú Vianočnú tour virtuózov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame