Michal Paška Futbal

Mladí hráči boli veľkým sklamaním

V zápase deviateho kola druhej futbalovej ligy dnes hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš podľahli na domácom trávniku lídrovi z Michaloviec 1:2.

Na prvú šancu čakali diváci do 17. minúty – po výbornej akcii Labašku, ktorý obišiel viacerých hráčov, sa k strele dostal Latiak a bolo 1:0. Michalovce odpovedali v 25. minúte strelou Ruskovského, ale išla nad. O dve minúty dobre vystrelil Kunca, Šavol v bránke bol pozorný. Domáci kapitán Latiak v 36. minúte strieľal vedľa bránky. O päť minút výborne napriahol Bezák z diaľky, diváci gól ale nevideli. Ten mohol padnúť v závere polčasu – neskutočnou „bombou“ to skúšal Ruskovský a tyč na mikulášskej bránke sa trasie ešte snáď aj teraz.

V úvode druhej časti hry z rohu ihriska veľmi nebezpečne vystrelil Waseem. V 56. minúte si Šavol po skrumáži pred jeho bránkou takmer zrazil loptu do siete. Veľkú šancu mal Labaška v 58. minúte, keď mal pred sebou prázdnu bránku, no trafil do hráča Michaloviec. Líšivka v 63. minúte v pokutovom území fauloval Heseka. Loptu si na biely bod postavil Hottek, Šavol loptu na radosť fanúšikov vyrazil. Výborne zasiahol aj o osem minút, keď končekmi prstov vytlačil nad bránku pokus Škvarku.

Na posledné minúty stretnutia sa Mikulášania budú snažiť zabudnúť. V 74. minúte trafil do siete Jakubčo, aby si gólový pocit zopakoval aj o jedenásť minút neskôr – 1:2. Víťazstvo lídra súťaže z Michaloviec je úplne zaslúžené.

Peter Kurek, tréner Liptovského Mikuláša: „Do prvého gólu to bolo z našej strany veľmi dobré, potom sme prestali hrať. Je tragické, keď musím striedať mladých hráčov, ktorí nevládzu. Mladí hráči ma dnes veľmi sklamali. Dokážem veľa vecí odpustiť, ale aby na ihrisku nevládali, to jednoducho nie. V zápase pri nás stálo aj šťastie. Keď sme mali výsledok udržať, nechali sme si streliť gól. Výhra Michaloviec je zaslúžená.“ Vlastimil Petržela, tréner Michaloviec: „Nezačali sme dobre, potom sme dobíjali bránku domácich. Za víťazstvom sme išli do poslednej minúty, za čo chcem hráčom poďakovať. Stretnutie sa nám podarilo otočiť a dotiahnuť do víťazného konca obrovskou vôľou. Domov si vezieme tri veľmi cenné body.“ MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 1:2 (1:0) Góly: 17. Latiak – 74. Jakubčo, 85. Jakubčo. Žlté karty: 64. Lišivka – 66. Krmpotič. Rozhodovali: Pavlík – T. Somoláni, Bobko. Divákov: 450. **MFK Tatran Liptovský Mikuláš: **Šavol – Labaška, Pastva (29. Legerský, 76. Kočan), Padera, Kapláň, Latiak, Rezer (46. Moravčík), Bezák, Lišivka, Šlosár, Karadzič. **MFK Zemplín Michalovce: **Le Giang – Ruskovský (78. Danko), Ceesay, Krmpotič, Škvarka, Kumca, Hottek, Waseem (46. Dargaj), Kovaľ (10. Jakubčo), Hesek, Hruška.