Jozef Legéň Šport

Žilina darovala doma všetky body Nitre: V nadstavenom čase rozhodol Benčík

Hráči MŠK Žilina stále čakajú na prvé domáce jarné víťazstvo. Proti Nitre sa šošoni ujali vedenia už v 5. minúte, gólom Michala Škvarku, ale v druhom polčase poľavili. Cicman a Benčík rozhodli o víťazstve Nitry 1:2.

Ilustračný obrázok k článku Žilina darovala doma všetky body Nitre: V nadstavenom čase rozhodol Benčík
Zdroj: Webnoviny.sk

I. polčas

V predohrávke 30. kola poslal domácich do vedenia už v 5. minúte Škvarka, ktorý vystrelil spoza veľkého vápna a podarilo sa mu prekonať Chudého v bráne Nitry.

Po rýchlom góle sa hralo počas prvého polčasu hlavne v strede poľa. Nitrania mali niekoľko náznakov šancí, hlavne po rohových kopoch, ale nedarilo sa im bezprostredne ohroziť žilinskú bránu.

V 26. min sa domáci útočník Guba pokúsil v šestnástke o efektné „nožničky“, ale poslal loptu presne do rúk brankára hostí. V 33. min sa dostal do dobrej palebnej pozície v pokutovom území Cléber, ale namiesto strely volil nepresnú prihrávku.

O dve minúty neskôr poslal peknú krížnu strelu spoza veľkého vápna Barčík, ale tesne minul bránu. Žilinský kapitán strieľal spoza šestnástky aj v 38. min, tentoraz musel zasiahnuť brankár Chudý.

II. polčas

Aj po zmene strán súperi kombinovali v strede ihriska, Nitrania skúšali strieľať z väčších vzdialeností, ale väčšinou veľmi nepresne.

V 53. min po rohovom kope nebezpečne hlavičkoval Tawamba, ale Krnáč loptu vyrazil.

Na konci 67. min mohol zvýšiť vedenie Žiliny Majtán, pred bránou však v páde loptu zle zasiahol a letela mimo. Hostia vyrovnali v 73. min, brankár Krnáč neudržal po zákroku loptu v rukách a Cicman ju dorazil do siete.

Domáci potom zatlačili Nitranov pred ich bránu, Žilina mala niekoľko čistých šancí, nebezpečne strieľali Mabouka a po ňom Barčík, ale gól z tohto tlaku nevyťažili.

Rozhodnutie prišlo v nadstavenom čase, kedy po rohovom kope Nitry rozhodol svojím gólom o zisku dôležitých bodov pre Nitru Benčík.