Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Žilinskí futbalisti chcú ísť do pohárovej Európy: Novinky z klubu na VIDEO a FOTO

Tlačová konferencia pred začiatkom Fortuna ligy odhalila viac. Dozvedeli sme sa novinky z MŠK Žilina.

Futbal Video
Futbal Video

Žilinskí futbalisti chcú ísť do pohárovej Európy: Novinky z klubu na VIDEO a FOTO

Tlačová konferencia pred začiatkom Fortuna ligy odhalila viac. Dozvedeli sme sa novinky z MŠK Žilina.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Tri dni pred začiatkom nového súťažného ročníka futbalovej Fortuna ligy 2019/2020 predstúpili na predsezónnej tlačovej konferencii predstavitelia MŠK Žilina pred novinárov. Okrem športového manažéra Karola Belaníka prezentovali situáciu v klube aj hlavný tréner Jaroslav Kentoš a kapitán tímu Miroslav Káčer.

Zverenci Jaroslava Kentoša štartujú súťažný ročník v sobotu v Michalovciach.

„S týmto súperom hráme tento rok už po piaty raz. Pre nás bude vstup do nového ročníka veľmi dôležitý. Hráme v Michalovciach, potom doma s Trnavou a Trenčínom a ideme do Ružomberka. Pre psychiku mladého tímu bude úvod náročný. Primárnym cieľom sezóny je vybojovať si účasť v prvej šestke a na jar pokračovať v priamej konfrontácii s najlepšími. Zápasy v lepšej polovici sú ťažké a náročnejšie a myslím, že mladým hráčom veľa priniesli už v minulej sezóne. Očakávame, že sú už skúsenejší a ukážu to aj v novej sezóne. Radi by sme na konci súťaže obsadili priečky znamenajúce európske poháre, v ktorých sme chýbali posledné dva roky. Je to pre klub i hráčov cenná skúsenosť i motivácia,“ dodal Belaník.

Príchodov do Žiliny nebolo veľa. Klub získal skúseného ľavonohého Albánca Besira Demiriho a hosťovanie Michala Tomiča z Talianska sa zmenilo na prestup.

„Trénera aj nás všetkých určite teší aj návrat Fazlagiča, Bičachčjana, Tomiča či Káčera do zostavy po zraneniach. Všetci sú plnohodnotne pripravení nastúpiť a konkurencia na jednotlivých postoch sa tak zvýšila,“doplnil Belaník.

Tréner Jaroslav Kentoš je spokojný s prípravou aj tímom.

„Volili sme náročných súperov, takých, ktorí nás skutočne preveria. S každým duelom sme sa posúvali dopredu a v určitých úsekoch hry sme podávali výkony, od ktorých sme sa môžeme odraziť do budúcna. Ak sa dostaneme do prvej šestky, chceme určite zvládnuť lepšie nadstavbovú časť. Neradi by sme opakovali vlaňajšie chyby a verím, že cieľ, ktorým je dostať sa do Európy, splníme,“ povedal Jaroslav Kentoš.

Žilinčania predali doposiaľ okolo 2500 permanentiek a v stredu spúšťajú aj nový a modernejší klubový web s novým dizajnom a bohatšími informáciami.

Káder MŠK Žilina pre sezónu 2019/2020:

Brankári: Miloš Volešák, Dominik Holec, Samuel Petráš

Obrancovia: Filip Kaša, Martin Králik, Kristián Vallo, Branislav Sluka, Adam Kopas, Benson Anang, Ján Minárik, Besir Demiri, Vladimír Majdan

Stredopoliari: Miroslav Káčer, Viktor Pečovský, Ivan Diaz, Martin Gamboš, Vahan Bičachčjan, Enis Fazlagič, Patrik Myslovič, Ján Bernát

Útočníci: Lukáš Jánošík, Michal Tomič, Filip Balaj, Róbert Boženík, Dávid Ďuriš

Príchody:

Besir Demiri (Alb., Mariupol), Michal Tomič (Sampdoria Janov, trvalý prestup)

Odchody:

Michal Škvarka (Ferencváros Budapešť, Maďarsko), Jakub Holúbek (Piast Gliwice), Jaroslav Mihalík (Cracovia Krakov, ukončenie hosťovania

FOTO z tlačovej konferencie MŠK Žilina pred začiatkom nového ročníka
3
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie