Žilinská univerzita praskala vo švíkoch: Vianočný trh, punč i kapustnica, FOTO

Vianočnú atmosféru pripravila pre zamestnancov i študentov aj Žilinská univerzita. Okrem občerstvenia bol pripravený aj kultúrny program.

Soňa Vanovčanová

Nakúpiť na vianočnom trhu, ochutnať punč či kapustnicu mohli v utorok návštevníci podujatia Vianoce na univerzite, ktoré po štvrtý raz pripravila Žilinská univerzita (ŽU) v Žiline.

Podľa prvého prorektora a prorektora pre vzdelávanie ŽU Milana Trunkvaltera doplnili podujatie vystúpenia sláčikového kvarteta Adventure Strings, Folklórneho súboru Stavbár, vedecké exponáty jednotlivých fakúlt, nafukovacie planetárium a ďalšie sprievodné aktivity.

„Vážime si každý kontakt s verejnosťou aj s našimi študentmi. A snažíme sa s nimi spájať čo najčastejšie. Predstavujú sa tu pracovníci univerzity, vedecký park, univerzitné centrum, ale máme tu aj umelcov,“ povedal Trunkvalter s tým, že predvianočné podujatie ani zďaleka nepokrýva celý záber ŽU.
Doplnil, že na propagáciu vedy a techniky hlavne pre mladých študentov by chcela univerzita využiť aj skutočné planetárium. „Vážne uvažujeme, že ho spolu so Žilinským samosprávnym krajom postavíme pár metrov od našej hlavnej budovy,“ uviedol prvý prorektor a prorektor pre vzdelávanie ŽU.
Podotkol, že veľa mladých ľudí inklinuje k informačno-komunikačným technológiám.„My sme aj technicky zameraná škola, ale máme aj humanitne zamerané smery. Tam už nie je počet uchádzačov taký veľký ako na technických fakultách. Je to možno paradoxom tejto doby, pretože situácia v spoločnosti je opačná,“ dodal Trunkvalter.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: TASR

Odporúčame