Adela Fruckova Samospráva

V Žiline vymysleli pozoruhodnú novinku: Kurz, aký inde len tak nenájdete

Ekocentrum Lesopark pripravilo pre všetkých záujemcov naozaj pozoruhodnú novinku. A to v podobne zaujímavého kurzu. Ten v Žiline štartuje už o pár dní. O čo presne ide?

Ilustračný obrázok k článku V Žiline vymysleli pozoruhodnú novinku: Kurz, aký inde len tak nenájdete
Zdroj: Dnes24.sk

V minulom roku prebehla na Slovensku kampaň s názvom Adoptuj, v rámci ktorej boli v 5 mestách na Slovensku osadené mestské úle. Jeden takýto úľ bol osadený aj v Žiline, v areáli Žilinskej univerzity. Ekocentrum Lesopark, ktoré mestské včely v Žiline spravuje, pripravilo pre záujemcov bezplatný včelársky kurz.

Polročný kurz pre začínajúcich včelárov

„V minulom roku ľudia po celom Slovensku finančne prispievali na zakúpenie úľov a pomôcok na včelárenie. Ešte pred zimou sme osadili včelnicu a ubytovali v nej prvé včely, ktoré sú po úspešnom prezimovaní v tomto krásnom jarnom počasí plné života,„ objasňuje Michal Butek z občianskeho združenia Preles, ktorý projekt vedie a dopĺňa: "Radi by sme začali so vzdelávaním začínajúcich včelárov. Preto sme pripravili polročný kurz, ktorý záujemcov prevedie celým včelárskym rokom. Za asistencie skúseného včelára, Karola Maťhu, budeme pravidelne chodiť ku včelám, sledovať, čo sa deje a robiť potrebné opatrenia.“

Harmonogram stretnutí

Prvé informačné stretnutie sa uskutoční v nedeľu 17. apríla o 10:00 v Ekocentre Lesopark, adresa Univerzitná 2. Na stretnutie sa netreba vopred registrovať a koná sa za každého počasia. V prípade priaznivých podmienok sa pôjde aj priamo k včelám. Kalendár následných 10 stretnutí je k dispozícii aj s ďalšími informáciami na stránke www.ekopark.sk.

Čítajte tiež:

Pod Dubňom sa chystá veľká bojová šou: Prenášať ju bude vyše 40 televízií sve­ta!

V Žiline môžete zažiť naozajstnú hudobnú chuťovku: Pod Dubňom bude medzinárodný festival, toto sú jeho lákadlá

FOTO: Aj vy môžete zažiť na vlastnej koži niečo podobné
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM