Michal Demjanovič Rôzne

Tip na výlet v okolí Žiliny: Belské skaly očaria úchvatnými výhľadmi, FOTO

Výlet s priateľmi či rodinou môže byť nezabudnuteľný. A netreba ísť ani ďaleko. Belské skaly majú vybudované tri vyhliadky, z ktorých sa naskytajú nádherné scenérie.

Ilustračný obrázok k článku Tip na výlet v okolí Žiliny: Belské skaly očaria úchvatnými výhľadmi, FOTO
3
Galéria
Zdroj: OOCR Malá Fatra

Malá Fatra je prístupná turistike v každom ročnom období a Belské skaly môžu pohodlnejšie navštíviť už aj bežní turisti a návštevníci Žiliny a okolia. Nachádzajú sa pri vstupe do Belskej doliny a sú obľúbenou skalolezeckou lokalitou. Oblasť Belských skál je prístupná z obce Belá. Od roku 2015 sú sprístupnené i bežným turistom.

Lokalitou vedie upravený turistický chodník s mostíkom cez potok v Belskej doline a s istiacimi reťazami, ktoré zlepšujú prístupnosť terénu. Vo vrcholových partiách skál sú vybudované tri vyhliadky, z ktorých sa naskytajú nádherné pohľady na Belskú dolinu, Žilinskú kotlinu a obec Belá.

Ako na Belské skaly?

V Belej odbočíte z hlavnej cesty smerom k hrebeňu Malej Fatry a Belianskou dolinou popri rovnomennom potoku prídete na koniec obce. Odtiaľ ešte niekoľko stovák metrov a nastúpite na žltnú značku smerom k Belským skalám.

Cez Beliansky potom vás prevedie drevená lávka a ďalej po žltej značke udržiavaným chodníkom ku skalám. Strmé časti na najvyššej vyhliadke sú zabezpečené stupačkami a reťazami. Krátkym, ale ostrým výstupom sa dostanete k Belským skalám. Značený chodník vás dovedie na tri vyhliadky s krásnymi scenériami okolia.

Foto: ilustračné

FOTO: Belské skaly s krásny výhľadom
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie