Cyklisti si na Liptove prídu na svoje: Vybrať si môžu z 800 kilometrov cyklotrás

Milovníci cykloturistiky si na Liptove môžu vybrať z viac ako 800 kilometrov značených cyklotrás rôznej náročnosti. K dispozícii je aj mapa cyklotrás.

Ilustračný obrázok k článku Cyklisti si na Liptove prídu na svoje: Vybrať si môžu z 800 kilometrov cyklotrás
Zdroj: TASR

Športové vyžitie si preto v regióne nájdu rovnako nároční cyklisti ako rodiny s deťmi. Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov počas letných prázdnin ponúka aj bezplatné nedeľné cyklovýlety po atraktívnych trasách regiónu.

„Pri každom organizovanom výlete je k dispozícii sprievodca, ktorý pomáha, informuje turistov o Liptove, a najmä cyklotrase. Zásluhou prítomnosti sprievodcov si cyklisti často trúfnu aj na trasy, ktoré by sami vôbec neabsolvovali. Na vybraných výletoch je k dispozícii aj cyklobus s vozíkom na bicykle,“ uviedla manažérka OOCR Región Liptov Katarína Šarafínová.

Jedny z najkrajších cyklotrás v regióne sú podľa Šarafínovej v okolí Liptovskej Mary či v miestnych dolinách. „Každý si tu nájde niečo pre seba. Keďže majú trasy rôznu náročnosť, na vybrané z nich je možné si výhodne požičať elektrobicykel, ktorý dokáže uľahčiť cyklistiku,“ doplnila.

Pre milovníkov pohybu je k dispozícii aj mapa cyklotrás v regióne, ktorú nájdu v ubytovacích zariadeniach, aplikácii Liptov alebo na webe.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM