Tomáš Batiz Správy

Nové cykloboxy v Mikuláši: Ako si ich prenajať?

V Liptovskom Mikuláši pribudli nové cykloboxy. Cieľom projektu cykloboxov je umožniť bezpečné uloženie bicykla pri dochádzaní do práce.

Ilustračný obrázok k článku Nové cykloboxy v Mikuláši: Ako si ich prenajať?
Zdroj: Dnes24.sk

Cykloboxy, ktoré pribudli v dvoch lokalitách Liptovského Mikuláša, si už môžete prenajať. „Kto má záujem, môže si už teraz podať žiadosť o výpožičku na oddelenie dopravy mestského úradu,“ informoval Gabriel Lengyel z tohto oddelenia.

Následne bude medzi žiadateľom a mestom podpísaná bezodplatná zmluva o výpožičke cykloboxu na dobu určitú v trvaní jeden rok. Po podpísaní zmluvy dostane žiadateľ jedinečný kľúč k svojmu cykloboxu a bude ho následne môcť používať.

„Žiadateľ bude povinný uhradiť zálohu 30 eur pre prípad straty jedinečného kľúča alebo pre prípad poškodenia zariadenia z jeho strany. Záloha bude po ukončení výpožičky, ak bude všetko s cykloboxom v poriadku, samozrejme vrátená,“ skonštatoval Lengyel.

Cieľom projektu cykloboxov je umožniť bezpečné uloženie bicykla pri dochádzaní do práce pre tých, ktorí následne používajú vlak prípadne autobus. „Bicykel si uzamknú do krytého boxu a následne využijú hromadnú dopravu,“ zdôraznil. V parku pri autobusovej stanici sa nachádza 40 cykloboxov a ďalších desať nájdete v Rohonczyho záhrade pri Obchodnom centre Central. Cykloboxy sú súčasťou doplnkového mobiliára vnútromestskej cyklotrasy, ktorá vedie od železničnej stanice cez centrum mesta k Rachmaninovmu námestiu.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM