Tomáš Batiz Správy

Cyklisti si prídu na svoje: Deväť nedeľných cyklovýletov ponúka atraktívne trasy Liptova

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov spúšťa od prvej júlovej nedele deväť bezplatných nedeľných cyklovýletov so sprievodcom po atraktívnych trasách regiónu.

Ilustračný obrázok k článku Cyklisti si prídu na svoje: Deväť nedeľných cyklovýletov ponúka atraktívne trasy Liptova
Zdroj: TASR

Doplnila, že na vybraných výletoch bude k dispozícii aj cyklobus s vozíkom na bicykle. „Trasy majú rôzne obťažnosti a na vybrané z nich je možné si výhodne požičať aj elektrobicykel,“ uviedla Šarafínová z Regionu Liptov.

„Náš región ponúka až 800 kilometrov cyklotrás rôznych náročností. Stačí si len vybrať podľa chuti a fyzickej zdatnosti,“ povedala riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková.

Projekt Nedeľných cyklovýletov štartuje 7. júla výletom do obľúbenej CykloKorytničky pri Ružomberku. „Trasa je stredne náročná a zabezpečený bude aj bezplatný cyklobus, ktorý postupne zoberie zaregistrovaných ľudí z Liptovského Hrádku, Liptovského Mikuláša, Bešeňovej a Ružomberka. Trasa sa bude končiť v Korytnici s možnosťou osviežiť sa vodou, ktorá v bývalých kúpeľoch žala úspechy už v 19. storočí,“ doplnila Darina Bartková.

Na výlety do Vlkolínca a do Kôprovej doliny je podľa Šarafínovej možné využiť aj elektrobiky. „Trasa do Kôprovej doliny je zároveň najmenej náročnou z ponuky deviatich výletov. Elektrobike je potrebné si rezervovať dopredu. Dve plánované trasy sú náročné, a to do Kvačianskej doliny a na Červenec. Stredne náročné cyklotrasy sú pripravené v lokalitách Veľký Šturec, Čierny Váh, Partizánska Ľupča, trasa okolo Turnianskej Magury a tiež Vlkolínec a CykloKorytnička,“ vysvetlila manažérka OOCR Región Liptov.

Cyklista môže využiť cyklobus s vozíkom, alebo na štart cyklovýletu príde vlastnou dopravou. „Pri každom organizovanom výlete je k dispozícii sprievodca, ktorý pomáha, informuje turistov o Liptove, a najmä našej cyklotrase. Vďaka sprievodcom si cyklisti často trúfnu aj na trasy, ktoré by sami vôbec neabsolvovali,“ dodala na záver Šarafínová.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM