Správy

Parádna robota dobrovoľníkov: Do čistenia Liptovskej Mary sa ich zapojilo takmer dvesto

Liptáci sa s nádejou pozerajú na uvoľňovanie opatrení a chystajú sa na letnú sezónu, s ktorou každoročne súvisí aj vyčistenie okolia Liptovskej Mary.

Ilustračný obrázok k článku Parádna robota dobrovoľníkov: Do čistenia Liptovskej Mary sa ich zapojilo takmer dvesto
Zdroj: TASR

Do čistenia okolia Liptovskej Mary sa v piatok (16. 4.) zapojilo takmer 200 dobrovoľníkov. Podľa Kataríny Šarafínovej z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov odpad hneď separovali na sklo, plasty a zmiešaný odpad.

Lákadlo Liptova

Doplnila, že Liptáci sa s nádejou pozerajú na uvoľňovanie opatrení a chystajú sa na letnú sezónu, s ktorou každoročne súvisí aj vyčistenie okolia Liptovskej Mary.

„Je neodlúčiteľnou súčasťou panorámy Liptova. Práve tento čas je ideálny na to, aby sme jej okolie vyčistili. Hladina je nateraz nízka a na okolitých kopcoch je ešte slušná nádielka snehu. Trvalo udržateľný cestovný ruch je aj pre Liptov tá najlepšia cesta. Verím, že krok za krokom bude naša pomoc prírode viditeľnejšia,“ povedala riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková.

Triedenie počas zberu

Základom úspechu je podľa nej odpad nevytvárať. „Ale keď už vznikne, tak pomôžme a dajme prírode signál, že nám na nej záleží. V piatok sa zišlo takmer 200 dobrovoľníkov. Išlo o občanov v okolí, ľudí z cestovného ruchu, ale pridali sa aj žiaci a študenti. Prvýkrát sme separovali odpad už počas zberu,“ doplnila riaditeľka OOCR Región Liptov.

Dobrovoľníci sa pohybovali individuálne. „Na zber a koordináciu podujatia dohliadala aj Stráž prírody Tatranského národného parku (TANAP). Aktívne prispeli tiež obce pri Liptovskej Mare, ktoré oslovili svojich občanov,“ dodala Šarafínová.

Envirodeň na Liptove spolufinancovala OOCR aj z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 1500 eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality zo Žilinského kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM