Slávka Kellová Hokej

Detva porazila Mikuláš

V 29. kole prvoligového zápasu porazili hokejisti Detvy našich hráčov nemilým skóre 4:3. Mikulášanom nepomohlo ani predĺženie či samostatné nájazdy.

Napínavý zápas sledovalo 300 návštevníkov detvianskeho zimného štadióna. A bolo sa na čo pozerať. V prvej tretine si hráči oboch tímov rozdelili skóre rozhodne 1:1. V druhej tretine viac zabojovalo mužstvo z Mikuláša a do šatní odchádzali s gólovým predstihom 3:2. V poslednej tretine sa však Detvancom podarilo vyrovnať. Ani predĺženie nedalo jasne najavo, kto si odnesie domov výhru. Až v samostatných nájazdoch o tom rozhodol Mahdalík, keď strelilk rozhodujúci štvrtý gól Detvancov.

Góly: 14. Molota, 36. Škvaridlo, 41. Majeský, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Mahdalík – 13. Kuric, 21. Pleva, 38. Oravec. Rozhodovali: Babeliak – Hanko, Hronský, vylúčení: 6:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

Tento piatok bude mať náš klub možnosť vziať si svoje víťazstvo späť. Proti Detve nastúpia na tunajšom štadióne o 17,00.