Slávka Kellová Iné športy

Adrenalínový nočný beh mestom: Zapojte sa k bežcom

Noc z 18. – na 19. augusta bude v Liptove patriť bežcom. Ak ste vyznávačom behu, ale vadia vám vysoké denné teploty, Nočný beh mestom je tu práve pre vás. Štart o 21:30 vytvorí v centre mesta skutočne príťažlivú, adrenalínovú atmosféru.

Prvý ročník NightRun-u ponúka v Liptovskom Mikuláši príjemnú 10-kilometrovú trasu bez výraznejších prevýšení, na mestskom povrchu s pevným podkladom, ale okrem nej aj kultúrny program v rámci večera, či tri tréningové behy.

Relatívne silná bežecká komunita, ktorá sa ukazuje na behoch do vrchu alebo typickom maratóne, sľubuje príjemný zážitok a pohodový beh vo večerných hodinách… Čo padne človeku lepšie?

„Sme drobná partia amatérskych bežcov s pár polmaratónmi v nohách, ktorí kôli pracovnému vyťaženiu začali behávať až vo večerných hodinách. V podstate toto je to, čo nás viedlo k myšlienke NightRunu – viac zjednotiť bežeckú komunitu v Liptove, nech sa ľudia spoznajú, nech viac behávajú spolu. Nočné centrum mesta má neskutočnú atmosféru. O to viac, keď nebudeme bežať len štyria,“ uviedol hlavný organizátor behu Michal Velner.

Trať tvorí 5-kilometrový okruh, ktorý sa pobeží dvakrát so štartom aj cieľom na Námestí osloboditeľov. Beží sa v kategóriách Muži a Ženy, bez vekového rozdelenia a výhercovia behu sa podelia o finančné aj vecné ceny, pričom každý účastník dostane účastnícke tričko. „Každý, kto úspešne dobehne do cieľa získa tiež diplom o absolvovaní behu, aby mu to aj doma uverili,“ dodáva s úsmevom Michal Velner. Výhercov neobíde ani finančná výhra. Prví traja bežci si medzi sebou prerozdelia zhruba 500 eur.

„Pokiaľ nemáte program na 18. augusta, určite si naplánujte cestu do Liptova. Či ste profesionál alebo amatér, nezáleží na tom, sľubujeme, že v našom behu sa nájde každý,“ uzatvára organizátor.

UZÁVIERKA PRIHLÁŠOK JE 14. AUGUSTA.

foto: tasr

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM