Aktualizované Barbara Dallosová Správy

Žilinský kraj opäť vedie v počte prípadov: 679 pozitívnych testov z TÝCHTO okresov

Slovensko hlási rekord, viac než 2000 nových prípadov koronavírusu za deň. Medzi najzasiahnutejšími sú opäť aj severné okresy.

Ilustračný obrázok k článku Žilinský kraj opäť vedie v počte prípadov: 679 pozitívnych testov z TÝCHTO okresov
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Počas štvrtka (15. 10.) bolo zistených 2 075 nových prípadov nákazy novým koronavírusom. Odhalilo ich 14 010 testov. Celkovo eviduje Slovensko už 26 300 pozitívne testovaných ľudí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na svojom webe.

Zasiahnuté okresy

Najviac prípadov spomedzi krajov opäť hlási Žilinský kraj, a to 679.

Okresom s najvyšším prírastkom v kraji je Žilina, kde evidujú 121 nových prípadov. Nasledujú okresy Čadca (118), Liptovský Mikuláš (108), Námestovo (98), Tvrdošín (68), Martin (63), Dolný Kubín (56), Ružomberok (26), Kysucké Nové Mesto (13), Turčianske Teplice (6) a Bytča (2).

Odkiaľ sa šíri nákaza

Podrobnejšie informácie o nových nakazených zverejnil Úrad verejného zdravotníctva.

Pobočka v spádovej oblasti Liptovského Mikuláša zistila nové prípady šírenia nákazy v rodinách, pričom sa najskôr infikoval iba jeden člen rodiny, no následne sa vírus rozšíril aj na ostatných členov domácnosti. Rastúci počet pozitívnych prípadov vidieť aj medzi zamestnancami na pracoviskách.

Martinskí hygienici hlásia, že nárast prípadov nateraz nesúvisí s konkrétnym ohniskom nákazy, epidemiológovia však v nadväznosti na potvrdený prípad v predškolskom zariadení dohľadali aj ďalšie kontakty. Na základe infikovaných jednotlivcov sa taktiež zorganizovalo hromadné testovanie v kolektívoch.

Podľa RÚVZ v Čadci sa COVID-19 sa objavil najmä medzi dohľadanými kontaktmi potvrdených prípadov, no ochorenie sa vyskytuje aj na školách.

V slovenských nemocniciach je podľa rezortu zdravotníctva hospitalizovaných 540 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 464 z nich. Na JIS je 18 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 51 pacientov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM