Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Michal Demjanovič Iné športy

FOTO: Tvrdá práca priniesla výsledky: Žilinské mažoretky Diana s obrovským úspechom!

Každoročne sa Žilinské mažoretky Diana z CVČ v Žiline zúčastňujú množstva súťaži. V tomto roku okrem iného obhájili aj titul Majstra Európy.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Tvrdá práca priniesla výsledky: Žilinské mažoretky Diana s obrovským úspechom!
Zdroj: DIANA

V chorvátskom meste Poreč sa v dňoch 22. 9. až 25. 9. organizovali majstrovstvá sveta pod názvom MWF-II. Majorette. Na súťaži sa stretlo takmer 4000 účastníkov z 15 krajín. Svoje zastúpenie mali aj mažoretky zo Žiliny. Z CVČ v Žiline sa súťaže zúčastnilo 47 osôb.

Účastníkov v Poreči privítalo pekné počasie a krásne prostredie. „Ubytovanie a strava dievčatám len pridali na dobrej nálade a s o tou väčšou chuťou predviedli to, na čom tak tvrdo pracovali. Štyri dni napätia od rána do večera každého vyčerpali, ale nik nepochybuje o tom, že to stálo za to,“ uviedla jedna z členiek výpravy. O tom, že slovenské súbory patria medzi špičku, svedčí fakt, že slovenská hymna zaznela na stupňoch víťazov každý deň.

Získané ocenenia:

  • sólo baton junior Simonka Bollová – 1. Vicemajster­ka sveta
  • sólo 2baton senior Anetka Šumpíková – 1. Vicemajster­ka sveta
  • veľká formácia junior – 4. miesto
  • veľká formácia senior – Majster sveta
Zdroj: DIANA

Mažoretky Diana tiež dodávajú, že bez podpory mesta Žilina by sa týmto titulom nemohli pochváliť, a tak sú veľmi vďačné svojmu zriaďovateľovi. „Ďalšie veľké ďakujeme by sme radi odovzdali centru voľného času a vedeniu, ktoré nás plne podporuje a vychádza v ústrety, rodičom, ktorí mažoretky bez problémov púšťajú na všetky tréningy a chápu, že bez tvrdej práce a disciplíny sa ku žiadnym podobným úspechom nedopracujeme,“ dodala.

Veľká vďaka patrí aj vedúcej súboru Ľudke Štefkovej a trénerkám Andrejke Funtikovej, Lucke Ľuptákovej a Ivanke Matejíkovej, ktoré obetujú pre tieto deti a mládež aj svoj voľný čas, aby mali na čo v budúcnosti spomínať.

Najbližšie majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe sa budú konať v roku 2018 v Kapskom meste v Juhoafrickej republike.

Čítajte tiež:

O žilinský talent má záujem Bayern Mníchov: V slávnom klube strávil 3 dni!

FOTO z najkrajších miest: TOP 5 turistických trás v blízkosti Žiliny

FOTO: Žilinské mažoretky Diana vybojovali titul Majstra sveta
30
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk