Erika Ďurčová Rôzne

Žilinčanka Tina (35) odstraňuje tetovania: Prečo ľudia svoje rozhodnutia ľutujú? FOTO

Odstraňovala nepodarky, ničím výnimočným ale nie sú ani vytetované mená bývalých partnerov. Prinášame rozhovor so Žilinčankou s nevšednou profesiou.

Ilustračný obrázok k článku Žilinčanka Tina (35) odstraňuje tetovania: Prečo ľudia svoje rozhodnutia ľutujú? FOTO
6
Galéria
Zdroj: InkOff

V jednom Žilinskom laserovom štúdiu pracuje sympatická dáma, ktorá sa venuje odstraňovaniu tetovaní. Tetovaní pribúda a ľudí, ktorí skrášlenie tela neskôr ľutujú, tiež, rozhodli sme sa ju vyspovedať.

Ako si sa vôbec dostala k odstraňovaniu tetovaní?

Dlho som pracovala v úplne inej pracovnej oblasti a po čase som cítila, že potrebujem zmenu. S priateľom máme spoločné tetovacie štúdio v Žiline a rozmýšľali sme, akú pridanú hodnotu by sme štúdiu vedeli ešte vymyslieť. Jedného dňa mi napadlo, že by sme mohli tetovanie aj odstraňovať. A šla som si za tým. (úsmev)

Čo ľudí obvykle vedie k tomu vzdať sa skrášlenia, pre ktoré sa kedysi rozhodli?

Vo väčšine prípadov odstraňujem tetovanie naozaj staré, ešte z mladosti. Nie je to úplne kvalitne odvedená práca a motív nie je pekný. Často sa zákazník hanbí za to, že niečo také na tele má.

Samozrejme, odstraňovala som aj mená bývalých partnerov, čo je úplne pochopiteľné.

Ako vyzerá samotný proces odstraňovania? Dá sa to vôbec na prvý raz?

Tetovanie určite nezmizne po prvom sedení. Pri klasických Nano laseroch, ktoré sa bežne používajú, je odporučaný počet sedení desať až dvanásť. Ja som sa však rozhodla pre novinku v tejto oblasti – Picolaser, kde na úplné odstránenie stačí až o polovicu menej sedení. Šetrí to čas aj peniaze. Picolaser pracuje so silnou a rýchlou energiou k priamemu rozbitiu pigmentov, má kratšiu dĺžku impulzu, čo so sebou prináša menšie zaťaženie pokožky, lepší a rýchlejší účinok a kratšiu dobu rekonvalescencie. Vďaka svojej rýchlosti je schopný vyčistiť každý pigment.

Aké bolo tvoje najväčšie tetovanie, s ktorým si sa musela popasovať?

Ešte stále ho odstraňujem a je to naozaj veľmi veľké tetovanie. Umiestnené je na lýtku a vlastníkom je žena, ktorú to tetovanie obmedzuje. Hanbí si dať v lete sukňu alebo má problém ísť na plaváreň. A preto som veľmi rada, že jej aj takýmto spôsobom pomôžem k tomu, aby sa dobre cítila a bola so sebou spokojná.

Kto viac ľutuje chyby z mladosti.. Muži alebo ženy?

Jednoznačne muži. Majú na tele väčšie tetovania a v horšom stave. Ženy skôr prídu na laserove odstránenie nevydareného permanentneho make-upu, najčastejšie obočia.

Určite máš pri práci s ľuďmi úsmevné príhody. Prezraď nám niečo.

Ľudia mi vždy radi porozprávajú o tom, ako tetovanie vzniklo a čo ich k tomu viedlo. A skoro vždy majú rovnakú reakciu. Povedia: „Ale som bola za mlada hlúpa“ (úsmev) Viem veľmi dobre, o čom hovoria.. Tiež si niečo podobné sama odstraňujem (smiech).

Čo by mal človek vedieť a o čom popremýšľať pred odstránením tetovania?

Prvé dve veci, ktoré každého zaujímajú, sú či to bolí a aká je cena. Zo skúsenosti a ohlasov zákazníkov viem, že bolesť pri odstraňovaní je oveľa menšia ako pri samotnom tetovaní. Naozaj sa niet čoho báť. Technika aj v tejto oblasti šla neskutočne dopredu, čo sa odráža na priebehu práce a aj na jej výsledkoch. Čo sa týka ceny, tá je individuálna a závisí hlavne od veľkosti konkrétneho tetovania. Suma je samozrejme pri väčších kerkach iná. Všetko je po vzájomnej dohode.

Ako sa staviaš k otázke „Odstrániť alebo pretetovať?“

Osobne si myslím, že ak nie je človek spokojný s tetovaním a staré tetovanie nevyzerá tak, ako kedysi chcel, som za odstránenie. Ale chodia ku mne aj ľudia, ktorí majú tetovanie v obľube a radšej si ho chcú dať pretetovať. Nikedy je to možné, no stáva sa aj to, že je naozaj veľké a príliš tmavé. Vtedy odporúčam, aby si klient dal aspoň pár sedení s laserom. Tetovanie sa zjemní a dá sa s ním oveľa lepšie pracovať pri pretetovaní.

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Odstraňovanie tetovania v žilinskom InkOff.
6
Galéria
Zdroj: InkOff
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM