Žilinčanka Katka (30) sa vrhla do podnikania: Z gastronómie krok do módy, FOTO

Zdá sa vám to nemožné? Nuž, aj tak to v živote chodí. Každý krok je pre nás nová výzva. Rovnako pre Katarínu Hulínovú, ktorá stavia svoje podnikanie na osobnom prístupe.

Soňa Vanovčanová

Katarína sa viac ako jedenásť rokov venovala gastronómii. Hneď po ukončení obchodnej akadémie začala brigádne pracovať ako čašníčka v malom penzióne s reštauráciou. Počas štúdia na univerzite už prevádzku sama viedla. Keďže už vtedy jej boli blízke odbory ako ekonomika a marketing, venovala sa aj práci v reklamnej agentúre. Ako hovorí, príliš si študentské časy neužila, pretože na sebe veľa pracovala. Nič z toho však neľutuje. Porozprávali sme sa o tom, ako svoje skúsenosti zúročila a prečo zmenila smer. Dozviete sa tiež, čo má Katka rada, čo je pre ňu v živote najväčšou inšpiráciou a čo praje každej žene, ktorá sa zastaví v jej butiku.

Ako hodnotíte všetky tie roky v gastronómii, keď ste boli zamestnaná?

Moje prvé zamestnanie mi dalo do života veľmi veľa znalostí, skúseností, kontaktov a prax z viacerých oblastí. Keď hodnotím tento čas spätne, bolo to pre mňa takmer desať prínosných rokov. Potom som bola niekoľko mesiacov v zahraničí a po návrate domov som sa zasa vrátila ku gastronómii ako manažér prevádzky. Priamo som sa podieľala na otvorení novej reštaurácie. Potom mi rok a pol intenzívnej práce v tomto prostredí stačil na to, aby som sa konečne odhodlala osamostatniť.

Čo vám dala do podnikania predchádzajúca prax a napríklad aj škola?

Škola mi dala výborný teoretický základ pre moje podnikanie, nakoľko som na strednej aj vysokej škole študovala odbory zamerané na ekonomiku, účtovníctvo, manažment a marketing. Získané vedomosti som obohatila o prax v prvom zamestnaní. Všetko nadobudnuté dokážem teraz zúročiť v samostatnosti, hlavne v oblasti ekonomiky a marketingu.

Čo vás viedlo k otvoreniu prevádzky s módou?

Nakoľko už som si prešla celým procesom založenia spoločnosti a otvorením prevádzky v predchádzajúcom zamestnaní, nič mi nebránilo k tomu, aby som skúsila robiť konečne „sama na seba“. Tak ako gastronómia aj móda je mojou veľkou vášňou, a preto bola móda – módny butik jednoznačná voľba. Mám rada kvalitné a jedinečné kúsky, a to som sa snažila zhmotniť aj v butiku či už sa to týka odevov, zariadenia alebo dekorácií. Osobne nemám rada masovú módu a verím, že je v mojom okolí viac takých žien.

Chcem, aby sa ženy u mňa cítili výnimočne a krásne, aby boli v kľude a popri nakupovaniu si vychutnali šálku kávy, čaju, prípadne pohárik sektu.

Aké sú podmienky na podnikanie v Žiline, respektíve aké to je začínať v dnešnej dobe podnikať?

Určite to veľmi záleží od druhu podnikania. Aj keď sa stále hovorí o tom, čo všetko vieme už zriadiť a zariadiť elektronicky, zďaleka to tak nie je a behačkám ohľadom založenia spoločnosti, zháňania priestorov, registrácie pokladne na daňovom úrade, získania povolení od RÚVZ a ostatných inštitúcií, sa zatiaľ nikto nevyhne. Osobne som bola veľmi nemilo prekvapená výškou nájmu nebytových priestorov v určitých lokalitách Žiliny.

Aké sú vaše koníčky, záľuby, čomu sa rada venujete vo voľnom čase? Kam rada chodíte?

Toho času bolo a je stále málo, ale veľmi rada cestujem keď mi to okolnosti dovolia. Cestovanie je pre mňa najväčší relax a zároveň vždy nové skúsenosti, ľudia, kultúra, zvyklosti, miestna gastronómia. Medzi moje záľuby okrem nakupovania :-) a dobrého jedla, patrí plávanie, tanec, fitness, ale aj dobrá kniha alebo film.

Čo je pre vás v živote takou najväčšou inšpiráciou?

Mojou najväčšou inšpiráciou je čas. Čas ktorý si budem môcť sama riadiť, sama úkolovať. Chcela by som mať dostatok času pre moju rodinu a blízkych ľudí, ktorí mi veľa pomohli a ja by som im chcela venovať čas, ktorý som často pre nich nemala. Rada by som si našla aj čas pre seba, svoje záľuby a hlavne cestovanie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk