Hokej Šport

Žilina si z Trenčína domov body neodniesla: Prehra MsHK pod hradom Matúša Čáka

Žilina v šiestom kole Tip sport ligy Trenčíne nebodovala. Dukla Trenčín udrela na domácom ľade naplno.

Ilustračný obrázok k článku Žilina si z Trenčína domov body neodniesla: Prehra MsHK pod hradom Matúša Čáka

Stretnutie tímov zo spodnej časti tabuľky v úvodných minútach prinieslo rozháraný hokej. Oba kolektívy mali šancu otvoriť skóre v presilových hrách, lenže Trenčín ani Žilina sa nedokázali na dlhšiu dobu usadiť v útočnom pásme.

Gólová bola príležitosť Pardavého, ktorý však nevyužil zlé striedanie „vlkov“ a osamotený Mikoláša neprekonal. Na opačnej strane klziska nevyšla spolupráca medzi Rudolfom Hunom a J. Ručkayom, keď druhý menovaný trafil iba do hrude Valenta. V 14. minúte už nemal D. Hudec dostatok priestoru na presné zakončenie. Najväčšiu šancu úvodnej dvadsaťminútovky spálil Rudolf Huna, keď sa sám rútil na Valenta, no jeho zakončenie blafákom v sieti neskončilo. Hostia nevyužili závar v závere tretiny a tímy šli do šatní za bezgólového stavu.

Úvod druhej tretiny priniesol rušný hokej. Na Mikoláša nevyzreli Holenda, Varga ani Pardavý. Beránkov nájazd z pravého krídla do siete neusmernil Herák. Trenčín sa do vedenia dostal v 24. minúte. Cebákov nahodený puk tečoval Bartovič za chrbát bezmocného Mikoláša. Aktivita na domácich hokejkách pokračovala aj naďalej. V dorážke neuspel Hecl a následne Starosta namieril príliš vysoko. Vyrovnať mohol v presilovej hre Hvila, lenže jeho tečovaný puk letel nad bránku. Možnosť na vyrovnanie mal po chybe brániaceho hráča Balej. Sám pred Valentom strelou zápästím neuspel. Pri následnom náznaku šance ho fauloval Bartovič.

Dukla sa na začiatku tretej tretiny ubránila oslabeniu a následne udrela. Presilovú hru o dvoch hráčov využila už po piatich sekundách, keď strela kapitána Radivojeviča od modrej čiary skončila v sieti. V 45. minúte sa od modrej čiary rútil Hvíla sám na Valenta. Jeho pokus sa odrazil od konštrukcie bránky, čo si hlavný rozhodca overil konzultáciou s videorozhodcom. V 49. minúte pridali Trenčania tretí gól. Po obliehaní brány „vlkov“ si spoza bránky nakorčuľoval Bartovič a prestrelil Mikoláša, ktorému bránil vo výhľade Hecl. Trenčín si pripísal druhé víťazstvo v riadnom hracom čase.

HK Dukla Trenčín – MsHK DOXXbet Žilina 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 24. Bartovič (Cebák), 43. Radivojevič (Frühauf, Ölvecký), 49. Bartovič (Hecl, Rýgl). Rozhodovali: Jonák, Müllner – Synek, Šefčík, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2983 divákov

Trenčín: Valent – Rýgl, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Bokroš – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, M. Hecl – T. Varga, Bližňák, O. Mikula – D. Hudec, J. Pardavý, J. Švec – Jakubec

Žilina: Mikoláš – Jankovič, Žilin, Kučný, Bagin, Piegl, Matejka, Mendrej, Pastor – Bárta, J. Ručkay, Balej – Jenčík, Surovka, Rudolf Huna – Beránek, D. Rehák, Hvíla – Sikela, Hrazdíra, Ondruš