Hokej Šport

Žilinskí vlci s ďalšou prehrou: Poprad otočil po prvej tretine

MsHK DOXXbet Žilina si vo štvrtom kole Tipsport ligy uhral vysokú prehru. O výsledku sa rozhodlo už v druhej tretine.

Ilustračný obrázok k článku Žilinskí vlci s ďalšou prehrou: Poprad otočil po prvej tretine

Žilinskí vlci prehrali na popradskom ľade 6:3. Ide o štvrtú prehru MsHK Žilina z piatich odohradých zápasov Tipsport ligy.

Súboj tímov z chvosta tabuľky atraktívny hokej v prvej tretine nepriniesol. Po zaspatom úvode z oboch strán zobudil divákov v 6. minúte gól domáceho mladíka Bjalončíka. Zagrapan zamotal hlavu Žilinčanom kľučkami v rohu klziska, následne puk pred Horčičku zaviezol Abdul a z neprehľadnej situácie vyťažili „kamzíci“ úvodný gól stretnutia. Odpoveď hostí na seba ale nenechala dlho čakať. Popradčania v obrannom pásme zazmätkovali, nenápadnou strelou prekvapil Vošvrdu Jankovič a bolo vyrovnané. V 13. minúte poslal Rudolf Huna do úniku Jenčíka a ten sa nemýlil – 1:2. Vyrovnanie prišlo tesne pred odchodom na prvú prestávku. Bjalončíka našiel vtipnou zadovkou spoza bránky Matúš Paločko – 2:2.

Poprad mal raketový nástup do prostrednej časti hry. Na konci peknej kombinácie sa v ideálnej palebnej pozícii v medzikruží ocitol nádejný útočník Václav a so šancou si poradil ako starý rutinér – 3:2. V tej istej 23. minúte udreli domáci znova. Pohotovou strelou sa prezentoval Macík a Popradčania viedli už o dva góly. Hosťujúca lavička siahla po výmene brankárov, Horčičku nahradil Mikoláš. Dvojgólové vedenie prinieslo na domáce hokejky potrebný pokoj a „kamzíci“ predviedli niekoľko nápaditých útočných akcií. Ujala sa však až presilovková delovka Patrika Svitanu na začiatku 38. minúty - 5:2.

V záverečnom dejstve postihol domácich herný výpadok, za čo pykali v 49. minúte. Vošvrda Pieglovu strelu iba vyrazil pred seba a Beránek mu pohotovou dorážkou nedal šancu. O tri minúty neskôr „vlci“ takmer znížili na rozdiel jediného gólu. Puk z hokejky Baleja tancoval na bránkovej čiare, ale Vošvrda ho stihol zachytiť v poslednej chvíli. Situácia sa následne konzultovala s videorozhodcom, podľa ktorého gól nepadol. V samom závere si hostia vzali oddychový čas a skúsili i hru bez brankára. Pätnásť sekúnd pred koncom riadnej hracej doby pečatil do prázdnej brány víťazstvo Popradu Patrik Svitana.

HK Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)

Góly: 6. Bjalončík (Abdul, Zagrapan), 20. Bjalončík (Paločko, Ťavoda), 23. Václav (Bjalončík, Petran), 23. Macík (Bjalončík), 38. Svitana (Paukovček), 60. Svitana (Kozák, Koyš) – 7. Jankovič (Huževka), 13. Jenčík (Rudolf Huna, Barta), 49. Beránek (Piegl, Hvila).

Rozhodovali: Kalina, Adamec – Kollár, Rojík, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1005 divákov.

Zostavy:

Poprad: Vošvrda – Kozák, Fabian, Brejčák, Petran, Erving, Salija, Ťavoda, Karlsson – Svitana, Mlynarovič, Koyš – Takáč, Heizer, Václav – Zagrapan, Paukovček, Abdul – Paločko, Bjalončík, Macík

Žilina: Horčička (od 23. min Mikoláš) – Kučný, Bagin, Jankovič, Žilin, Piegl, Matejka, Mendrej – Jenčík, Surovka, Ru. Huna – Bárta, Huževka, Balej – Beránek, Ondruš, Hvila – Síkela, Rehák, Hrazdira