Igor Petrík Správy

Zažite posledný mesiac roka v Žiline zaujímavo: TOP 10 akcií, na ktorých by ste rozhodne nemali chýbať

December, to je mesiac, ktorý má svoje čaro. A zažiť sa dajú aj všakovaké zaujímavé akcie. V Žiline sa chystajú podujatia, ktoré by rozhodne nemali ujsť vašej pozornosti. Vybrali sme rovnú desiatku z nich.

Ilustračný obrázok k článku Zažite posledný mesiac roka v Žiline zaujímavo: TOP 10 akcií, na ktorých by ste rozhodne nemali chýbať
Zdroj: Dnes24.sk

VIANOČNÉ TRHY 2015 V ŽILINE

1.- 23. decembra, Mariánske námestie a Námestie Andreja Hlinku

Tak ako po minulé roky budú Vianočné trhy prebiehať na rebiehať na Mariánskom a Hlinkovom námestí.

MIKULÁŠ

4. december o 17.00 hod., Mariánske námestie

V podvečer 4. decembra zavíta do Žiliny Mikuláš, ktorý so svojim sprievodom prejde cez žilinské mestské časti, sídliská a napokon rozsvieti spolu s primátorom mesta Žilina vianočný stromček na Mariánskom námestí.

DIVADLO LÍŠEŇ (CZ): HYGIENA KRVE

4. december o 19:00 hod., Stanica Žilina – Záriečie

Bábkové divadlo rozhodne nie je iba pre deti. Rovnako nemusí inscenovať len ľahké témy. Brnenské Divadlo Líšeň sa vo svojej tvorbe venuje aj politickým a spoločenským problémom.

BIG JUMP

11. decembra o 14:00 hod., Námestie Andreja Hlinku

Otvorenie zimnej sezóny – Big Jump 2015 na Námestí Andreja Hlinku v Žiline.

HONZA NEDVĚD NÁVRAT

13. decembra o 19.30 hod., Dom odborov Žilina

Honza Nedvěd, najznámejší český folkový a trampský pesničkár sa po takmer dvojročnej prestávke vracia na pódium a tento rok oslávi 50 rokov na pódiu.

ROCKOVÉ VIANOCE 2015

18. december o 18.00 hod., Dom odborov Žilina

Úvod koncertu bude patriť veľmi zaujímavej kapele DAVE BRANNIGAN, ktorá hrá indie-rock. Druhou kapelou v poradí bude BOD OMYLU. Po nej to „odpáli“ ARZÉN, ktorý je už dlhoročnou a neodmysliteľnou súčasťou „rockoviek.“ Štvrtá v poradí príde na pódium kapela SEVEN ATE, záver bude patriť kapele AYA.

VIANOČNÝ BEH

19. december o 8.30 hod., Vodné dielo Žilina

Tradičný Vianočný beh na Vodnom diele Žilina.

VIANOCE S MIROSLAVOM DONUTILOM

19. december o 19.00 hod., Dom odborov Žilina

Obľúbený český herec sa predstaví vo svojom programe vo Vianočnom čase a svojimi príhodami a ich geniálnym podaním Vás dokáže rozosmiať, fantasticky zabaviť, ohúriť, ba dokonca aj rozplakať. Veľkým zážitkom bude aj jeho exkluzívny hosť Emília Vášáryová.

VIANOČNÁ BEATLES SHOW – THE BACKWARDS

20. december o 19.00 hod., Dom odborov Žilina

Len jediný koncert v Žiline svetovo najúspešnejšiej hudobnej show s hitmi Beatles. Dvojnásobný víťazi slávneho svetového Beatlefestu – hudobná skupina THE BACKWARDS sa Vám predstaví v takmer 2,5 hodinovej hudobnej show.

PRIMÁTORSKÝ PUNČ

20.- 23. december, Mariánske námestie

Súčasťou Vianočných trhov bude Primátorský punč, ktorý sa bude podávať na Mariánskom námestí. Cena punču je dobrovoľná a výťažok z tejto akcie bude venovaný detským jasliam Veľká Okružná v Žiline. Podávať ho bude aj primátor mesta a predstavitelia Mestského úradu v Žiline.

Mohlo by vás zaujímať:

Nový týždeň v Žiline má čo ponúknuť: Tešte sa na Mikuláša a nielen to!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie