Správy

Primátor Choma tvrdí, že so žilinskými bytmi sa kšeftuje od roku 2003!

So žilinskými mestskými nájomnými bytmi sa podľa primátora Igora Chomu kšeftuje už od roku 2003. Podľa Chomu, ktorý sa opiera o prebiehajúce vyšetrovanie Národnou kriminálnou agentúrou, ide o rozsiahle a dlhodobé podvody, do ktorých je zapletený aj mestský poslanec a zamestnankyňa mestského úradu.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Choma tvrdí, že so žilinskými bytmi sa kšeftuje od roku 2003!
Zdroj: Dnes24.sk

„Vyšetrovanie je v rukách národnej protikorupčnej jednotky, ktorá veľmi intenzívne pátra po všetkých súvislostiach. My pravidelne, dá sa povedať každý deň, dokladáme ďalšie a ďalšie dokumenty. A z toho, čo vyšetrovatelia hovoria, ide o veľmi rozsiahle a dlhodobé podvody, ktoré sa tu v súvislosti s prideľovaním a kupčením s bytmi diali už od roku 2003,“ povedal Choma.

Trestné oznámenie

Žilinská radnica podala v januári trestné oznámenie na konkrétneho mestského poslanca pre podozrenie, že bral úplatky za prideľovanie mestských nájomných bytov.

„Podali sme trestné oznámenie na konkrétnu osobu. Môžem len potvrdiť, že meno, ktoré sa spomína v trestnom oznámení, je meno jedného poslanca Mestského zastupiteľstva v Žiline. A neuškodí možno nikomu, keď poviem, že tie podozrenia a informácie od občanov tu stále boli,“ povedal Choma.

Veľa ľudí rieši byty

Podľa žilinského primátora chodí za ním veľa ľudí, ktorí potrebujú riešiť bytovú otázku. „A mnohokrát prichádzajú ľudia, ktorí nevedia splácať nájom za byt preto, lebo splácajú úver, ktorí si museli zobrať, aby mohli dať úplatok za to, že dostanú nájomný byt. Nebyť podnetu od jedného človeka, ktorý je dokonca ochotný dosvedčiť to, že niekto z úradníkov si od neho vypýtal peniaze, neboli by sme schopní podať takéto trestné oznámenie,“ dodal primátor Žiliny Igor Choma.

foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM