Správy

Veľká investícia v Považskom Chlmci: Kanalizácia za 3,7 milióna eur

Mesto sa s akciovkou dohodlo na financovaní splaškovej kanalizácie v jednej zo žilinských mestských častí. Obyvatelia ju vraj potrebujú už dlho.

Ilustračný obrázok k článku Veľká investícia v Považskom Chlmci: Kanalizácia za 3,7 milióna eur
Zdroj: TASR

Mesto Žilina sa dohodlo so Severoslovenskými vodárňami a kanalizáciami, a. s. (SEVAK) na financovaní splaškovej kanalizácie v mestskej časti Považský Chlmec. Celkové predpokladané náklady sú 3,7 milióna eur, mesto sa na nich bude podieľať sumou približne 1,3 milióna eur. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Doplnil, že výslednú sumu za práce ešte môže znížiť verejné obstarávanie na stavebné práce a dozor. ,,Lehota na predkladanie cenových ponúk uplynie 10. februára. Pri vyhodnotení predložených ponúk bude rozhodovať nielen cena, ale aj čo najskoršie ukončenie prác či environmentálne kritéria v zmysle zásad zeleného verejného obstarávania. Napríklad zhodnotenie vybúraného materiálu a jeho opätovné použitie," uviedol hovorca mesta Žilina.

Predmetom investičnej akcie Považský Chlmec – stoková sieť – II. etapa je vybudovanie novej splaškovej kanalizácie, novej dažďovej kanalizácie a povrchové odvedenie vôd z komunikácií. „Súčasťou sú aj súvisiace práce na preložkách vodovodu a plynovodu, uvedenie všetkých komunikácií do pôvodného stavu a rekonštrukcia stavbou dotknutých uličných vpustí,“ dodal Miškovčík.

,,Realizácia splaškovej kanalizácie v Považskom Chlmci vychádza z dlhoročných a silnejúcich potrieb obyvateľov, ktoré týmto vyriešime. Zámerom mesta je aj vybudovanie siete dažďovej kanalizácie, ktorá výrazne zamedzí ďalším škodám pri väčších prívalových zrážkach, keď dochádza k lokálnym záplavám pre nedostatočné odvodňovanie," vysvetlil primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Mesto preto podľa neho vstúpilo do rokovaní so spoločnosťou SEVAK s cieľom vzájomného informovania sa a hľadania možností spolupráce, aby sa eliminovali obmedzenia, súvisiace s výstavbou kanalizácií. ,,Zároveň, aby tieto objekty boli realizované simultánne v rámci jednej stavby. Po uskutočnení uvedenej investičnej akcie sa stane SEVAK vlastníkom a prevádzkovateľom splaškovej kanalizácie v Považskom Chlmci, mesto Žilina zas bude vlastniť stavebné objekty dažďovej kanalizácie," uzavrel Miškovčík.

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie