Vážna nehoda pri Žiline: Zrážka sanitky a osobného auta, 8 zranených, vrtuľník v akcii! FOTO

Cesta zo Žiliny do Horného Hričova je uzavretá pre dopravnú nehodu. Na miesto mieri záchranársky vrtuľník.

Aktualizované Soňa Vanovčanová

Polícia Slovenskej republiky informovala prostredníctvom svojich oficiálnych stránok na sociálnej sieti Facebook o dopravnej nehode, ku ktorej došlo medzi Bytčou a Žilinou v obedných hodinách.

Polícia uvádza, že pri nehode sa 6 osôb ľahko ľahko zranilo a 2 osoby utrpeli ťažké zranenia. „Na miesto mieri záchranársky vrtuľník. Sanitka skončila v priekope,“ uvádza polícia.

Policajti taktiež upozorňujú vodičov, ktorí sa chystajú prechádzať týmto úsekom. „Pre dopravnú nehodu na ceste 1/61 pri Hornom Hričove okr. Žilina (úsek Žilina- Bytča), ostáva uvedený úsek pre dokumentovanie DN uzavretý,“ uvádzajú na sociálnej sieti.

Hliadky PZ budú premávku usmerňovať na cestu 2/519 Bytča – Považský Chlmec – Žilina.

Podľa polície je plne prejazdná aj diaľnica D3: Žilina- Bytča, Bytča- Žilina.

Informáciu potvrdil aj hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline Marek Panák. „Na mieste nehody zasahujú hasiči z Hasičskej stanice v Žiline a v Bytči a k udalosti bol vyslaný aj evakuačný autobus zo Záchrannej brigády v Žiline. Hasiči vyslobodili zranené osoby a vykonávajú záchranné práce v súvislosti so sprejazdnením vozovky,“ uviedol Marek Panák.

Vyjadrenie nám poslala aj hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová, ktorá upresnila informácie o zásahu a zranených. "Volanie na tiesňovú linku sme 155 prijali o 10:43 hod. Na miesto sme vyslali päť posádok záchrannej zdravotnej služby, vrátane leteckých záchranárov. Ošetrili spolu osem zranených, z ktorých boli všetci pri vedomí. Traja z nich utrpeli stredne ťažké poranenia a piati sa zranili ľahko. Do nemocníc v Považskej Bystrici, v Žiline a v Martine bolo prevezených sedem pacientov, jeden zo zranených prevoz do nemocnice odmietol.“

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame