Správy

V Žilinskom kraji to zostáva po starom: Post županky obhájila Erika Jurinová

Výsledky volieb do VÚC ukázali, že kraj bude aj v najbližších rokoch riadiť staronová predsedkyňa.

Ilustračný obrázok k článku V Žilinskom kraji to zostáva po starom: Post županky obhájila Erika Jurinová
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

V sobotu 29. októbra sa na Slovensku premiérovo konali spojené voľby. Vyberali sme si zástupcov do orgánov miest, obcí i samosprávnych krajov. Volilo sa v 2 926 obciach, mestách a mestských častiach. V piatich sa konali len krajské voľby, pretože v nich neevidovali žiadnych kandidátov na starostu a poslancov obecného zastupiteľstva. Zriadených bolo 6 010 volebných okrskov. Voliť mohlo prísť takmer 4,41 milióna ľudí. Prvýkrát hlasovať vo voľbách mohlo približne 140-tisíc mladých ľudí.

Na čele Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) by mala zostať Erika Jurinová. Po sčítaní 94,27 % okrskov, krátko po polnoci, získala 32,65 % hlasov. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov zverejnených Štatistickým úradom SR.

„Spravili sme maximum pre to, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok,“ vyhlásila o svojom takmer istom víťazstve Jurinová.

Jurinová tiež deklarovala, že chce pokračovať v naštartovaných zmenách, dokončiť rozpracované projekty a vyrovnať sa s hospodárskou krízou tak, aby krajské inštitúcie boli funkčné.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM