Jakub Forgács Správy

V Žiline môže k urnám pristúpiť vyše 70 000 oprávnených voličov: Svoj hlas odovzdal už aj známy výtvarník

Obvodné volebné komisie na severozápade Slovenska nezaznamenali problémy pri otvorení volebných miestností pre prvé kolo volieb prezidenta. Medzi prvými hodil svoju obálku do urny aj známy žilinský výtvarník a karikaturista.

Ilustračný obrázok k článku V Žiline môže k urnám pristúpiť vyše 70 000 oprávnených voličov: Svoj hlas odovzdal už aj známy výtvarník
Zdroj: Webnoviny.sk

V Žiline môže 70 072 oprávnených voličov odovzdať hlas v 79 okrskoch. Sedem z nich je v budove gymnázia na Varšavskej ceste na najväčšom žilinskom sídlisku Vlčince. Krátko pred siedmou hodinou už čakalo na otvorenie volebných miestností niekoľko starších voličov. „Už som mal byť v práci, ale vybavil som si, že môžem ísť voliť. Kandidáta som mal vybratého už dávno,“ povedal Ján Adamuško (61) s tým, že neignoruje žiadne voľby.

Na volebný ruch sú v budove gymnázia podľa jednej zo zamestnankýň, ktorá tiež využije možnosť odovzdať svoj hlas, už zvyknutí. „Sme na to zvyknutí, že je tu veľa ľudí. Lebo už niekoľko rokov tu máme sedem okrskov,“ uviedla volička, ktorá kampaň sledovala v televízii, rádiu i v novinách.

Medzi prvými prišiel do volebnej miestnosti aj výtvarník Miroslav Rusňák (65). „My staršia generácia to považujeme za našu občiansku povinnosť. A keď sa naskytla možnosť, že môžeme prezidenta voliť priamo, tak predsa, bol by hriech, keby sme neprišli. Mal som vybraté už dávno, ale pritom som si vypočul všetkých kandidátov. Kampaň bola až trochu otravná. Zapli ste ktorýkoľvek kanál, stále tam bola,“ dodal Rusňák.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM