Jozef Milan Futbal

Víkendový futbal mladých: Dorastenci sa proti Žiline a Prešovu nepresadili

Jarná časť futbalovej sezóny 2014/ 2015 sa už naplno rozbehla aj pre žiakov a dorastencov MFK Ružomberok. Ponúkame vám výsledkový servis a fotogalériu zo zápasu domáceho staršieho dorastu so Žilinou.

Ilustračný obrázok k článku Víkendový futbal mladých: Dorastenci sa proti Žiline a Prešovu nepresadili
Zdroj: Dnes24.sk

I. liga starší dorast (U19)

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 2:3 (0:1)

Góly RK: Dubec 2

Viliam Hýravý (tréner MFK Ružomberok U19): ,,Opäť sme tento zápas výsledkovo nezvládli. Súper bol futbalovejší, no my sme to nahrádzali nasadením a bojovnosťou. Prvý polčas bol úplne vyrovnaný, no z prvej strely na bránu, ktorá sa dala chytať, sme dostali lacný gól, čo dosť ovplyvnilo vývoj zápasu. V druhom polčase sme to chceli otočiť, no po tečovanej strele sme prehrávali 0:2. Znížili sme na 1:2 gólom Dubeca, no znovu sme inkasovali tretí gól. Až v závere zápasu sme skorigovali výsledok opäť Dubecom na 2:3."

I. liga mladší dorast (U17)

1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 3:0 (1:0)

Martin Filek (tréner MFK Ružomberok U17): ,,V prvom polčase sme boli aktívni, súperových hráčov sme dôrazne napádali, vyhrávali sme veľa osobných súbojov a dobre kombinovali, no hlavný rozhodca odpískal nezmyselný pokutový kop, z ktorého sme inkasovali prvý gól. V druhom polčase sme boli opäť aktívni. Veľa hráčov sa zapájalo hlavne do ofenzívy, snažili sme sa vypracovať si gólové príležitosti, no bez gólového efektu. Pri našom veľkom úsilí dať gól sme zabudli na defenzívne činnosti a po rýchlych protiútokoch sme ešte dvakrát inkasovali."

I. liga mladší dorast (U16)

1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 2:1 (0:0)

Gól RK: Brenkus

Vladimír Helbich (tréner MFK Ružomberok U16): ,,Bez piatich hráčov základnej zostavy sme nedokázali nadviazať na výkon zo súboja proti Slovanu, len kvalitných záverečných dvadsať minút nestačilo na úspešný výsledok. Po dvanástich víťazných majstrovských dueloch chceme prehru premeniť na ďalšiu úspešnú sériu."

I. liga starší žiaci stred (U15)

MFK Lokomotíva Zvolen – MFK Ružomberok 0:3 (0:1)

Góly: Klačko, Baláž, Filek

Ivan Hvolka (tréner MFK Ružomberok U15): ,,V zápase sme sa presadili hlavne kombinačnou hrou. Obranná fáza na čele s brankárom pracovala bezchybne. Stredová formácia držaním lopty a dobrými kombináciami neustále dostávala pod tlak súpera, ktorý sa v defenzívnom bloku dokázal len s ťažkosťami úspešne brániť. Aj keď ešte nie sme v optimálnej forme, badať u chlapcov zlepšovanie, ale hlavne poctivým prístupom v tréningovom procese sa budú neustále zlepšovať."

I. liga starší žiaci stred (U14)

MFK Lokomotíva Zvolen – MFK Ružomberok 0:5 (0:1)

Góly: Bobček 3, Uhliarik, Ursacher

Mojmír Šrobár (tréner MFK Ružomberok U14): ,,Prvý polčas sme hrali zle. V okamihoch, keď bolo potrebné zrýchliť hru, hráči zbytočne dlho držali loptu, alebo sa púšťali do súbojov s dvomi či tromi súperovými obrancami. Keď sme potrebovali hrať viac do šírky, hráči sa snažili prekľučkovať stredom veľmi hustej obrany. V okamihoch, keď sme sa aj dostali do šancí, ľahostajne sme ich zahadzovali. Cez polčas sme sa dohodli, že musíme zmeniť spôsob hry, čo sa hráčom aj podarilo. Hrali rýchlejší, atraktívnejší futbal, ktorý priniesol aj gólový efekt."

I. liga mladší žiaci stred (U13)

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 6:0 (4:0)

Góly: A. Matoš 3, E. Bradiak 2, S. Široň

Oto Omasta (tréner MFK Ružomberok U13): ,,Tak, ako vo väčšine zápasov sme nedokázali zachytiť začiatok zápasu, čo súper aj využíval a dobrým pressingom nám narúšal rozohrávku, pri ktorej sme pôsobili až príliš pasívne. V druhom polčase sa naša hra čiastočne zlepšila, no i tak sme sa nedokázali v útočnom pásme viac gólovo presadiť. Znova môžem pochváliť hru v defenzíve, no vrásky nám robí ofenzívna činnosť a ťažkopádnosť v nej."

I. liga mladší žiaci stred (U12)

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 18:1 (7:0)

Góly RK: Tutura 3, Potocký 3, Makovický 3, Záhradník 2, Vrajko 2, Diviš, Baláž, Jančo, Hrbček, Vrábel

Róbert Hazucha (tréner MFK Ružomberok U12): ,,Chlapci k zápasu pristúpili zodpovedne. Po celý zápas sme hrali na jednu bránu až na jednu našu chybu v obrane v rozohrávke, súper nemal žiadnu šancu. Chlapcov môžem pochváliť za niektoré pekné akcie v útočnej fáze."

Zdroj: mfkruzomberok.sk; foto: Peter Graf;

MFK - Žilina  2:3 (U 19)
14
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM