Jozef Milan Rôzne

V Mondi SCP začnú skúšať nový kotol: Pripravte sa na poriadny rachot

Na prelome júla a augusta sa uskutočnia v Mondi SCP technologické skúšky nového regeneračného kotla, čo môže mať za následok dočasné zvýšenie hlučnosti. Prezident Mondi SCP vopred ďakuje verejnosti za pochopenie.

Ilustračný obrázok k článku V Mondi SCP začnú skúšať nový kotol: Pripravte sa na poriadny rachot
Foto: Jozef Milan

Na prelome prázdnin dôjde k prvým skúškam novej technológie v ružomberskom závode na výrobu buničiny a papiera. Táto technológia, ktorou je nový regeneračný kotol a súvisiace zariadenia, umožní zvýšiť výrobu buničiny a zelenej energie a súčasne znížiť dopad na životné prostredie. K plnému nábehu novej technológie dôjde v poslednom štvrťroku 2014, no prvé technologické testy prebehnú už v najbližších dňoch.

„Pred spustení každej novej technológie ju dôkladne testujeme a podrobujeme skúškam, aby prevádzka fungovala bez akýchkoľvek problémov,“ hovorí Roman Senecký, prezident Mondi SCP. „Pri novom regeneračnom kotle 3 je nutné vykonať skúšky horákov, chemické čistenie a takzvané prefukovanie parného potrubia z Regeneračného kotla 3 do turbíny, ktorá bude vyrábať zelenú energiu. Chceme preto verejnosť na tento fakt vopred upozorniť, ospravedlniť sa za prípadný dočasný diskomfort a poďakovať za toleranciu,“ dodáva prezident.

Prefuk potrubí bude prebiehať od 29. júla 2014 v čase od 8:00 do 20:00. Podstatná časť testov by mala prebehnúť do 8. augusta. Následné testy, ktoré môžu byť počuteľné najmä smerom na Martinček, prebehnú do skončenia tohtoročnej celozávodnej odstávky, čiže do 26.augusta. Mondi SCP o tejto aktivite informovalo listom aj samosprávy dotknutých obcí a vedenie mesta Ružomberok. Vykonanie tejto činnosti je nutným predpokladom pre nábeh významnej investície do regiónu z pohľadu udržania zamestnanosti, tradície výroby papiera, aj životného prostredia.

zdroj: Mondi SCP, Ľubomír Čech, poradca pre komunikáciu

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM