Jozef Milan Krimi

Ukradol peňaženku a zneužil platobnú kartu zamestnanca hotela

Doposiaľ neznámy páchateľ 4. februára odcudzil zo šatne pre zamestnancov v ružomberskom hoteli peňaženku, v ktorej bola aj platobná karta. Následne v ten istý deň vykonal viaceré výbery finančnej hotovosti aj platbu v obchodnom dome v Ružomberku. Spôsobená škoda je v predbežnej výške 636 €.

Ilustračný obrázok k článku Ukradol peňaženku a zneužil platobnú kartu zamestnanca hotela
Foto: Jozef Milan

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku začal trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty v jednočinnom súbehu s prečinom krádeže.

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení osoby, ktorá bola zachytená kamerovým systémom v obchodnom dome. „Svedectvo tejto osoby je dôležité pre trestné konanie,“ poznamenal hovorca Radko Moravčík. „Akékoľvek informácie k totožnosti, pohybu alebo pobytu osoby žiadame nahlásiť na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na bezplatnú telefónnu linku 158,“ vyzval hovorca.

Polícia taktiež žiada občanov aj o informácie k stotožneniu vyobrazeného motorového vozidla (fotografie vyhotovené z kamerového systému sa nachádzajú v prílohe).

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM