Jozef Milan Kultúra

Ružomberskí skauti rozniesli Betlehemské svetlo: Ježiško sa môže narodiť

V sobotu rozvážali vlaky so skautskými posádkami Betlehemské svetlo po celom Slovensku. Ružomberskí ho opatrovali do pondelka poobedia, kedy ho ponúkli všetkým ľuďom v centre mesta a tiež ho rozviezli na všetky svetové strany do väčšiny dedín okresu.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberskí skauti rozniesli Betlehemské svetlo: Ježiško sa môže narodiť
Foto: Jozef Milan

Juran a Veronika Burganovci(skautský manželský pár)

Juraj: Pre mňa osobne znamená roznášanie Betlehemského svetla veľa, aj kvôli tomu, že som katolík. Teda nie len to, že svetlo je obrazom pokoja, ale aj to, že zvestuje narodenie Spasiteľa. Pre nás ako skautov je to tiež veľmi dôležitý symbol, lebo od vzniku skautingu sme boli takými poslami pokoja.

Veronika: Nemám síce prehľad, koľko ľudí si príde svetielko odpáliť, ale každú chvíľu sa tu niekto pristaví. Chodíme ale aj do farností v okrese tak, aby to ľudia mali čo najbližšie ku svojim domovom.

Juraj: Všetky dediny nezvládneme, ale stále rozširujeme ich počet. Robíme to vždy v predvečer Štedrého dňa aj preto, aby sme vyšli ľuďom v ústrety, lebo poväčšinou majú obavy udržiavať plameň viacej dní doma, takže my ho pár dní postrážime.

Veronika: (Obaja skauti – manželia, je to možné?) (Smiech) Je to viac ako možné, lebo to praktizujeme už druhý rok. Myslím si, že práve preto, že máme okrem bežných rodinných starostí ešte niečo spoločné, tak si o to viac vážime takéto chvíľky, kedy môžeme pomáhať iným.

Betlehemské svetlo pri stromčeku
8
Galéria
Foto: Jozef Milan
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM