Futbal Futbal

V sobotu sa MFK Ružomberok predstavil v Senici, ktorej chcel vrátiť jesennú domácu prehru 0:1. Tréner Ladislav Pecko chcel pred zápasom preniesť aj šťastie na našu stranu. Vďaka gólu Miloša Lačného sa to podarilo a naši futbalisti pokračujú vo svojej skvelej jarnej sérii.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberskí futbalisti sa derú vpred: V Senici dosiahli už druhé jarné víťazstvo u súpera

FK Senica – MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 38. Lačný. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Rosa (Ružomberok), 984 divákov.

FK Senica: Šulla – Mehremič, Hušek, Pavlík – Čunta, Hromada (83. Varga), Kontár (78. Klec), Leško, Šmehýl – Morong (70. Mráz), Dolný

MFK Ružomberok: Tofiloski – Boszorád, J. Maslo, Rosa, P. Maslo – Ďubek (72. Kučera), Faško (46. Sapara), Zošák, Nagy, Gál–Andrezly (86. Jakubko) – Lačný

Hra mala od úvodu dobré tempo, najmä Seničania umne kombinovali a držali loptu na svojich kopačkách. V 16. min domáci vykombinovali Liptákov, za obranu sa dostal Morong, ktorého zakončenie vytesnil Maslo na roh. Z následného protiútoku ohrozili Šullu prvýkrát hostia. Ďubek centroval z ľavej strany a hlavička Gála-Andrezlyho minula o dva metre domácu bránu. Ružomberčania v 24. minúte nachvíľu zavreli Záhorákov v obrannom bloku, dokázali z toho však vyťažiť len Maslov priamy kop. Jeho strela však smerovala presne do miest, kde stál senický brankár. O osem minút neskôr sa dostal k centrovanej lopte Čunta, jeho hlavička tesne minula Tofiloského bránu.** V 38. min udreli hostia, keď Miloš Lačný bol pri lopte skôr ako gólman Záhorákov a pohodlne skóroval do odkrytej brány.** Vzápätí mohlo byť 0:2, keď po štandardnej situácii zblízka zaváhal Boszorád. Domáci ostali po góle mierne zakríknutí, ani jedno mužstvo do prestávky už nič nevymyslelo a polčas sa skončil 0:1.

Druhý polčas začali opäť aktívnejšie domáci, hneď v úvode napriahol ľavačkou Mehremič, ale Tofiloského neprekvapil. V 55. min sa k slovu dostal po centri Saparu Lačný, ale jeho hlavičku zachytil Šulla tesne pred bránkovou čiarou. V 59. min vyrazili hostia do rýchleho protiútoku. V situácii, ktorá zaváňala postavením mimo hry najskôr zastavil Lačného Pavlík a následnú strelu Zošáka bravúrne zlikvidoval Šulla. Domáci vzápätí podnikli rýchlu kontru, ktorú zakončil Leško priamo do náručia Tofiloskému. Seničania v 62. minúte zahodili obrovskú šancu, keď sám pred Tofiloskim sa ocitol kapitán Pavlík, ale jeho zakončenie z hranice malého vápna vytesnil brankár hostí so šťastím na roh. Hostia pohrozili znova v 64. min, keď Ďubek strelou z diaľky vyskúšal pozornosť domáceho gólmana. Záhoráci boli v snahe o vyrovnanie čoraz aktívnejší, stupňovali tlak. Najskôr si Tofiloski bez problémov poradil so strelou Dolného a vzápätí jeho strieľaný center tesne pred nabiehajúcim Morongom vyhlavičkoval Maslo. Dlhé minúty sa hralo medzi šestnástkami, Ružomberčania kontrolovali hru a domácich k ničomu vážnejšiemu nepustili. V 88. minúte pekne preniesol hru Klec, Dolný kombinoval s Leškom a s ich práce mohol ťažiť Mehremić, Bosniakova strela však medzi tyče Tofiloského nesmerovala. V nadstavenom čase mohol definitívne rozhodnúť Lačný, ale na lepšie zakončenie už nemal síl.

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: „Dnes ten zápas bol taký, aké bolo počasie – nevľúdne. Sme radi, že si odnášame tri body, ktoré sme stratili so Senicou doma. Môžeme si oddýchnuť a zregenerovať.“

Dušan Vrťo, tréner Senice: „My sme chceli nadviazať na výkon so Slovanom, ale vyšlo to len sčasti. Po reprezentačnej prestávke už budeme komplet, zranení hráči sa vrátia.“