Futbal

Ružomberok nedal Trenčanom šancu: Koľko bolo striel na bránu, toľko aj gólov

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v piatkovom zápase 15. kola Fortuna ligy nad AS Trenčín 3:0. Zaujímavé je, že aj pomer striel na bránu bol 3:0.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberok nedal Trenčanom šancu: Koľko bolo striel na bránu, toľko aj gólov
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

V 5. minúte predviedol futbalovú lahôdku domáci Regáli. Popri Piresovi vnikol do trenčianskej šestnástky, tam si excelentne pripravil streleckú parketu a ľavačkou nedal Kukučkovi medzi žrďami AS žiadnu šancu – 1:0. Potom sa dlho nič pred bránami nedialo. V 35. minúte hostia prvýkrát pohrozili a mohli vyrovnať. Po centri Kmeťa Letenay z prvej tesne minul pravý kút brány MFK.

Tesne pred polčasom poslal Pires vo vlastnom „veľkom vápne“ na zem prenikajúceho Rymarenka. Hlavný arbiter pri tejto situácii využil systém VAR. Po konzultácii sa aj sám bol pozrieť na obrazovku a nariadil pokutový kop. Kukučka síce vystihol Kochanovi smer lopty, no gólu nezabránil a loptu vyťahoval z ľavého dolného rohu – 2:0.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

V 62. minúte Madu po krížnom strieľanom priamom kope v sľubnej pozícii netrafil loptu. O sedem minút neskôr bolo už viac–menej vymaľované. Striedajúci Šefčík, pre ktorého to bol prvý súťažný štart v ružomberskom drese, sa po krásnej kolmici rútil sám na Kukučku a zvýšil na 3:0. V 85. minúte Regáli po prihrávke Bobčeka netrafil prázdnu bránu AS. V nadstavenom čase ešte mohol Bobček potrestať zaváhanie v defenzíve hostí.

Športové správy

Sumár

MFK Ružomberok – AS Trenčín 3:0 (2:0)

Góly: 5. Regáli, 45+4. Kochan (z 11 m), 68. Šefčík. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Ferenc, ŽK: Šefčík – Yem, Pires, Pirinen, Lavrinčík, 482 divákov.
Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák – Luterán, Kochan – Rymarenko (65. Šefčík), Takáč, Regáli (86. Ďungel) – Boďa (74. Bobček)
Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Pirinen, Madu – Lavrinčík – Kmeť 69. Gaží), Kadák (46. Jendrišek), Hollý (62. Zubaiuru), Azango (83. Ghali) – Letenay (62. Ikoba)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.