Správy

Jeden okres čierny, druhý bordový: Situácia v cestovnom ruchu na Liptove je zmätočná

Opatrenia sa neustále menia a pomoc zo strany štátu je nedostatočná. Tak vidí sektor cestovného ruchu aktuálnu situáciu na Liptove.

Ilustračný obrázok k článku Jeden okres čierny, druhý bordový: Situácia v cestovnom ruchu na Liptove je zmätočná
Zdroj: TASR/František Iván

Odvetvie cestovného ruchu na Liptove stráda v súvislosti s pandémiou už veľmi dlho a pomoc zo strany štátu je nedostatočná. Upozornila na to manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová. Veľkým problémom sú podľa jej slov aj časté zmeny nariadení, čo cestovnému ruchu spôsobuje starosti v príprave.

Lyžovačka sa pripravuje

„Situácia v sektore cestovného ruchu je vážna. Jeden liptovský okres je bordový a druhý čierny, čiže poskytovanie služieb je výrazne obmedzené až obmedzené. Na to, aby tento sektor prežil, potrebuje uvoľnenie režimu pre očkované osoby alebo osoby, ktoré prekonali ochorenie,“ zhodnotila Šarafínová.

Ako ďalej podotkla, zimná sezóna je pre Liptov rovnako dôležitá ako tá letná. „Zima určite bude, lyžovačka sa pripravuje. Oproti minulému roku je situácia lepšia v tom, že je dostupná vakcína a jasnejšie pravidlá fungovania,“ uviedla manažérka. Problémom však podľa nej zostáva nízka zaočkovanosť.

Po čom je dopyt

Šarafínová zdôraznila, že na Liptove sa spoliehajú na zimu a veria, že budú fungovať v režime zaočkovaní, pripadne aj v režime zaočkovaní a prekonaní. Dodala, že dopyty zo strany verejnosti sú, ale z obáv nedochádza k dostatočnému počtu rezervácií, a tie prichádzajú na poslednú chvíľu.

Aktuálne sú rezervácie na zimu najmä na chaty, individuálne ubytovania či apartmány. „Záujem je aj o luxusnejšie ubytovania tohto typu s vlastným wellness či vírivkou,“ skonštatovala manažérka.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM