Tomáš Batiz Basketbal

Ružomberčanky zvíťazili aj v druhom zápase: Doma so šancou vyhrať titul!

asketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v druhom finálovom zápase play off extraligy na palubovke Piešťanských Čajok 67:56.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberčanky zvíťazili aj v druhom zápase: Doma so šancou vyhrať titul!
Zdroj: TASR

V sérii hranej na tri víťazné zápasy tak vedú 2:0. Tretí zápas je na programe v sobotu 20. apríla v Ružomberku. Domáce hráčky začali lepšie, viedli 4:0 aj 8:4, ale hostky ešte v prvej štvrtine dokázali vyrovnať. Ako mimoriadne dôležitá pre ďalší priebeh sa ukázala druhá štvrtina. Aj do nej vstúpili lepšie domáce hráčky (26:21), ale ďalej už diktovali tempo Ružomberčanky. Čajky viackrát zlyhali v streľbe i defenzíve a v závere prvého polčasu prehrávali aj o 10 bodov (29:39).

Domáce basketbalistky však v úvodných minútach tretej štvrtiny stiahli manko, viedli aj 44:41, ale ani tento náskok nezúročili. Záver tretej desaťminútovky patril Ružomberčankám, ktoré si v poslednej štvrtine nenechali vziať náskok. Pred tretím zápasom sa tak dostali do vedenia 2:0 a v sobotu môžu doma rozhodnúť o titule.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 56:67 (35:39)

  • Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: „V dôležitej tretej štvrtine sme síce prebrali kontrolu, ale domáce hráčky sa dotiahli a dostali sa aj do náskoku. Potom nám však vyšiel oddychový čas, dobre sme zareagovali a po šnúre viacerých získaných bodov sme si už náskok dokázali postrážiť. Domáce hráčky mali výborný vstup do zápasu, hrali agresívne, na hrane, ale ustáli sme to a nedovolili sme im ujsť do veľkého náskoku. Takticky sme zápas výborne zvládli.“
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM