Správy

Potrebujú voľné lôžka: Niektoré nemocnice v ŽSK rušia plánované operácie

Niektoré nemocnice v kraji siahnu na plánované operácie a ambulantné zákroky. Pripravujú sa tak na možné zhoršenie epidemiologickej situácie.

Ilustračný obrázok k článku Potrebujú voľné lôžka: Niektoré nemocnice v ŽSK rušia plánované operácie
Zdroj: TASR

Plánované operácie a plánované ambulantné zákroky sú od štvrtka v súvislosti s výskytom nového koronavírusu na Slovensku zrušené v Hornooravskej nemocnici s poliklinikou (NsP) Trstená, Dolnooravskej NsP Dolný Kubín a Liptovskej NsP Liptovský Mikuláš. Od pondelka (16. 3.) zrušia plánované operácie a plánované ambulantné zákroky v Kysuckej NsP Čadca. Informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martina Remencová.

,,Nemocnice budú poskytovať iba bezodkladnú zdravotnú starostlivosť. Potrebujeme sa pripraviť na situáciu, kedy by mohlo dôjsť k zhoršeniu epidemiologickej situácie v regióne. Potrebujeme mať k dispozícii voľné lôžkové aj personálne kapacity," dodala Remencová.

AKTUALIZOVANÉ: Obmedzenia popoludní ohlásila aj Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline. Podľa jej hovorkyne Lenky Zátekovej s platnosťou od pondelka 16. 3. 2020 dochádza k obmedzeniu plánovaných neakútnych hospitalizácií, operácií a výkonov. ,,Zároveň od pondelka taktiež upravujeme činnosť niektorých ambulancií. Kompletný prehľad činnosti konkrétnych oddelení a ambulancií od pondelka 16. 3. 2020 nájdu pacienti na našom webe www.fnspza.sk v sekcii Aktuálne," doplnila Záteková.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM