Kultúra

Ružomberské Orientalico tancovalo srdcom na medzinárodnom festivale v Prahe

Tanečná skupina Orientalico skvele reprezentovala Ružomberok, keď sa v dňoch 22.7. - 26.7. zúčastnila pražského medzinárodného festivalu "Let´s dance 2015" . Ružomberské tanečnice vystúpili ako hosť festivalu na sobotňajšej Gala show, kde predviedli vlastnú choreografiu s krídlami "Games of trones".

Ilustračný obrázok k článku Ružomberské Orientalico tancovalo srdcom na medzinárodnom festivale v Prahe
Zdroj: Dnes24.sk

Zatancovali sme si aj v projekte „Orientálny tanec spája“, v ktorom sa na jednom pódiu stretlo 22 českých a slovenských orientálnych tanečníc. Tento tanečný projekt bude prezentovaný vo viacerých českých a slovenských mestách formou turné.

Pražský festival počas piatich dní ponúkol verejnosti množstvo sprievodných akcií a jeho súčasťou bola aj tanečná súťaž. Orientalico si na Slovensko donieslo bronzový pohár v kategórii sólo folklór, o ktorý sa zaslúžila Zuzana Kederová.

Naše vlastné slová o našom koníčku: Tento nádherný „tanec ženy“ tancujeme hlavne srdcom, a myslíme, že je to na nás vidieť. Festival v Prahe sme si skutočne užili, diváci nám dali úžasnú odozvu a energia, ktorú sme nechali na javisku, sa nám niekoľkonásobne vrátila!

Text: Bibiána Hlaváčová, Orientalico

Let´s dance 2015 Praha
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM