Šport

Mesto ocenilo najlepších športovcov za uplynulý rok: Bolo ich menej ako pred rokom

Mesto Ružomberok v stredu ocenilo najlepších športovcov za rok 2020. Pod nominácie sa podpísala pandémia.

Ilustračný obrázok k článku Mesto ocenilo najlepších športovcov za uplynulý rok: Bolo ich menej ako pred rokom
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V spoločnej kategórii muži a ženy získali túto cenu futbalisti Ivan Krajčírik a Martin Regáli, basketbalistka Miroslava Praženicová a stolnotenista Andrej Kaššay. Oceňovanie športovcov sa už druhýkrát konalo na mestskej radnici. Informoval o tom hovorca mesta Viktor Mydlo.

Ocenení aj mládežníci

Najlepšími spomedzi mládežníkov boli futbalisti Tomáš Kubík a Tamara Jedináková, stolnotenistka Natália Divinská, basketbalistka Nina Oravcová, šachistka Simona Koreňová a vzpierač Šimon Strapec.

Ocenenie putovalo aj kolektívom dospelých športovcov. Titul si v roku 2020 rozdelili basketbalistky – ženy z MBK Ružomberok a stolnotenistky – ženy zo ŠKST Ružomberok, dorastenky ŠKST Ružomberok, basketbalistky U14 a U12 MBK Ružomberok,“ dodal Mydlo.

Menej ocenených

Najlepších športovcov za rok 2020 vyberala komisia pre školstvo, šport a voľnočasové aktivity. Hodnotení boli nielen profesionáli, dospelí, ale aj dorastenci, mládežníci a celé družstvá.

Ako vysvetlil hovorca mesta, titulu sa tento rok tešilo menej športovcov, než tomu bolo počas minulých ročníkov. Môže za to zastavenie a obmedzenie niektorých športových súťaží, pri ktorých by sa najlepšie výsledky dali zhodnotiť.

Basketbalistky MBK Ružomberok vyhrali Slovenský pohár
8
Galéria
Zdroj: TASR

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM