Tomáš Batiz Správy

Európska liga v Ružomberku: Takéto opatrenia primajú policajti

Situácia po zápase Ligy majstrov v hlavnom meste vyvolala viaceré nepokoje. Na bezpečnosť v Ružomberku tak budú dohliadať viacerí policajti.

Ilustračný obrázok k článku Európska liga v Ružomberku: Takéto opatrenia primajú policajti
Zdroj: TASR

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Žiline pripravilo bezpečnostné opatrenia v súvislosti so štvrtkovým futbalovým stretnutím medzi mužstvami MFK Ružomberok a PFC Levski Sofia. Informoval o tom hovorca KR PZ v Žiline Radko Moravčík.

Doplnil, že opatrenia pripravili policajti za účelom ochrany života, zdravia, majetku, verejného poriadku, zamedzenia výtržnostiam a diváckemu násiliu v okolí futbalového štadióna a v meste Ružomberok.

Policajti budú dohliadať aj na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. „Pozornosť zamerajú hlavne na okolie futbalového štadióna, kde budú riadiť a usmerňovať cestnú premávku. Najmä v blízkom okolí futbalového štadióna treba počítať so zhustenou cestnou premávkou. Polícia žiada futbalových fanúšikov aj širokú verejnosť o trpezlivosť a dôsledné rešpektovanie pokynov policajtov,“ uzavrel Moravčík.

V Ružomberku sa tak chcú vyhnúť incidentu, ktorý sa stal v Bratislave, keď polícia po stredajšej bitke zahraničných futbalových fanúšikov v Bratislave obvinila 56 osôb z výtržníctva.

foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM