Slávka Kellová Rôzne

Dorazí očná chrípka z Hrádku až do Ružomberka?

Oční lekári v Liptovskom Mikuláši zaznamenali zvýšený počet pacientov s očnou chrípkou, ktorá prichádza z Liptovského Hrádku. Prenáša sa ako bežný typ chrípky.

Ilustračný obrázok k článku Dorazí očná chrípka z Hrádku až do Ružomberka?
Foto: Jozef Milan

O žiadnu epidémiu podľa lekárov nejde. Vo zvýšenej miere však do očných ambulancií prichádzajú ľudia so začervenanými očami a zapáleným očným okolím. Tento typ ochorenia je prenášateľný ako bežný typ chrípky.

Najvyšší počet pacientov prichádza z Liptovského Hrádku. Odtiaľ sa podľa lekárov chrípka šíri aj do Liptovského Mikuláša. Choroba sa okrem silno začervenaných očí prejavuje aj horším, rozmazaným videním. Dĺžka liečby môže trvať aj tri týždne, bez pohybu na chladných a veternejších miestach.

„Epidemiologické množstvo pacientov s touto chorobou neevidujeme,“ hovorí Gabriela Guráňová, riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši. Výskyt bežnej chrípky v tomto týždni poklesol. „V porovnaní s minulým týždňom výskyt respiračných ochorení a chrípke podobných ochorení klesol. Najviac sa vyskytuje u vekovej kategórie od 0 do 5 rokov,“ dodáva Gabriela Guráňová.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM