Jozef Milan Basketbal

Čierna sobota: Po futbalistoch prehrali doma aj basketbalistky

Slovensko-maďarská basketbalová liga žien pokračovala šiestym zápasom, v ktorom Ruža po prvý krát zakúsila trpkosť prehry, a to na domácej palubovke. Pred peknou návštevou prehrala s tímom Šoprone o 14 bodov. Na lavičke chýbal pre smutnú rodinnú udalosť tréner Štefan Svitek.

Ilustračný obrázok k článku Čierna sobota: Po futbalistoch prehrali doma aj basketbalistky
Foto: Jozef Milan

MBK Ružomberok – Eurolasing UNIQUA Šoproň 62:76 (32:44)

Štvrtiny: 14:27, 18:17, 13:12, 17:20

Najviac bodov: Lukačovičová 10, Černáková, Parkerová a Anderssonová po 8 – Milovanovičová 22, Krnjičová 19, Fegyvernekyová 12, 1400 divákov.

Anton Panis, asistent trénera Ružomberka: „Doplatili sme na prvú štvrtinu, keď sme nepochopiteľne slabou obranou nechali súpera rozbehnúť sa. Cez veľkú prestávku som dievčatám polo-žartovne polo-vážne v šatni vravel, že ak to takto pôjde ďalej, ako to všetko vysvetlím hlavnému trénerovi… Napokon sa nám predsa len podarilo vrátiť sa do zápasu a priblížiť sa na rozdiel jedného bodu, no ďalej to už nešlo. O konečnom výsledku rozhodli väčšie skúsenosti na strane súpera. Dievčatá sú zvyknuté počas stretnutia na komunikáciu s hlavným trénerom, dnes tu Štefan nemohol byť, tam možno vidím hlavnú príčinu našej prehry.“

zdroj: mbk-rbk.sk

MBK Ružomberok - UNIQUA Šoproň
16
Galéria
Foto: Jozef Milan
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM