Správy Správy

Kraj investuje vládne dotácie do rozvoja stredných škôl: Medzi nimi sú aj martinské gymple!

Do rozvoja šiestich stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja poputuje v najbližšom období 184 000 eur. To všetko vďaka schváleným dotáciam z Úradu vlády SR, Ministerstva financií SR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Ilustračný obrázok k článku Kraj investuje vládne dotácie do rozvoja stredných škôl: Medzi nimi sú aj martinské gymple!
Zdroj: TASR

Predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár skonštatoval, že je to výborná správa. „Vďaka týmto financiám môžeme ďalej rozvíjať kvalitu našich škôl. Tieto významné investície pocítia nielen žiaci a učitelia,“ zdôraznil s tým, že nové multifunkčné ihrisko žilinskej stavebnej priemyslovky bude môcť využívať aj široká športová verejnosť. Na jeho výstavbu použijú 40 000 eur z Úradu vlády SR.

Za ďalších 33 000 eur z tejto dotácie vybudujú 200-metrovú atletickú dráhu s tartanovým povrchom a so štvordráhovou cieľovou rovinkou v areáli martinského Gymnázia J. Lettricha.

V Strednej odbornej škole technickej v Námestove zrekonštruujú za 6000 eur podlahy. Za 20 000 eur z ministerstva financií kúpia frézovací stroj pre Strednú odbornú školu technickú v Ružomberku. Sumu 40 000 eur z ministerstva školstva investujú do výmeny okien na objekte elektrotechnickej priemyslovky v Liptovskom Hrádku a 45 000 eur do rekonštrukcie podlahy telocvične Gymnázia V. P. Tótha v Martine.

Foto: ilustračné

Čítajte tiež: INEKO zverejnil rebríček TOP škôl: Ktoré martinské školy sa umiestnili najvyššie?

Kto by mal podľa vás získať Cenu ŽSK? Navrhnite svojho kandidáta!

PREHĽAD letných obnôv ciest v našom kraji: Kde vodičov potešia nové vozovky?

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM