Správy

Druhé kolo odštartovalo: V Žilinskom kraji otvorili vyše 600 odberných miest, FOTO

Celoplošné testovanie na COVID-19 pokračuje aj na stovkách odberných miest v Žilinskom kraji. V nasadení sú aj policajti.

Ilustračný obrázok k článku Druhé kolo odštartovalo: V Žilinskom kraji otvorili vyše 600 odberných miest, FOTO
25
Galéria
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

V Žilinskom kraji sa v sobotu začalo druhé kolo celoplošného testovania na 622 odberných miestach bez problémov. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jany Balogovej všetkých policajtov, ktorí nastúpili na odberné miesta, pretestovali a piatich s pozitívnym testom na nový koronavírus v službe nahradili.

V Žiline otvorili 70 odberných miest. „Odberné miesto v Mojšovej Lúčke bude fungovať len v nedeľu (8. 11.), ako sme avizovali. Pri otvorení sme nezaznamenali žiadne väčšie problémy. To znamená, že všetky testovacie tímy fungujú v plnom režime,“ uviedol hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

„Aj v druhom kole testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19 sa v Liptovskom Mikuláši otvorilo všetkých 29 odberných miest. Odberné tímy začali testovať načas, ľudia prichádzajú postupne a netvoria sa už dlhé rady, ako to bolo uplynulú sobotu v ranných hodinách. Testovanie je plynulé a bez komplikácií,“ povedala hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková.

Bez problémov otvorili v sobotu ráno aj 16 odberných miest v Dolnom Kubíne a 50 odberných miest v Martine, informovali hovorcovia samospráv.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM