Správy

Zmeny v doprave v Mikuláši: Cestovné poriadky MAD budú lepšie nadväzovať na rýchliky

Nový systém, ktorý prinesie lepšiu víkendovú nadväznosť k rýchlikom, začne v Liptovskom Mikuláši platiť už od nedele.

Ilustračný obrázok k článku Zmeny v doprave v Mikuláši: Cestovné poriadky MAD budú lepšie nadväzovať na rýchliky
Zdroj: TASR/Miroslava Mlynárová

Mestskú autobusovú dopravu (MAD) v Liptovskom Mikuláši čakajú zmeny cestovných poriadkov. Do platnosti vojdú v nedeľu 13. júna a majú za cieľ prispieť k lepšej nadväznosti autobusových spojov k rýchlikom počas víkendov.

„Zavedenie taktovej dopravy v roku 2019 prinieslo aj pravidelné 30-minútové spojenie z autobusovej stanice na Podbreziny a späť počas väčšej časti víkendu. Teraz sa systém snažíme zlepšiť lepšou víkendovou nadväznosťou k rýchlikom. Cestujúci, ktorí prídu na stanicu rýchlikom v smere z Bratislavy či z Košíc, sa teraz komfortnejšie dostanú na Podbreziny,“ uviedol poslanec liptovskomiku­lášskeho mestského zastupiteľstva Michal Paška, ktorý sa dlhodobo venuje problematike MAD.

Taktová doprava z mesta na Podbreziny a v opačnom smere zostáva zachovaná počas pracovných dní a víkendov. Podľa radnice si na ňu cestujúci zvykli a osvedčila sa. „V spolupráci s dopravcom pristupujeme k menším zmenám v cestovných poriadkoch, ktoré, veríme, cestujúci ocenia. Niektoré úpravy si vyžiadali prevádzkové dôvody a sledujeme nimi čo najmenšie meškanie spojov. Iné nám ukázala prax, keďže situáciu v MAD pravidelne spolu s dopravcom vyhodnocujeme. Cestujúcich prosíme, aby novým cestovným poriadkom venovali pozornosť,“ povedal vedúci odboru dopravy na Mestskom úrade v Liptovskom Mikuláši Gabriel Lengyel.

Aktuálne informácie o odchodoch autobusov MAD sú dostupné na oficiálnej webovej stránke mesta.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM