Samospráva

Vznikne v Mikuláši nová tradícia? Veci zo zbierky pre núdznych odovzdali charitatívnym organizáciám

Veci zo zbierky pre ľudí v núdzi, ktorú zorganizovali zamestnanci mesta Liptovský Mikuláš pri príležitosti Dňa darovania, odovzdal vo štvrtok primátor Ján Blcháč charitatívnym organizáciám.

Ilustračný obrázok k článku Vznikne v Mikuláši nová tradícia? Veci zo zbierky pre núdznych odovzdali charitatívnym organizáciám
Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Tie sa postarajú o to, aby sa veci dostali do rúk ľudí, ktorí ich najviac potrebujú. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Trvanlivé potraviny a hygienické potreby rozdáme ľuďom bez domova, rodinám, ktorým pripravíme balíčky z trvanlivých potravín a aj pre seniorov v zariadeniach. Máme vytypované konkrétne osoby, ktorým potrebujeme pomôcť,“ uviedla Marika Kubíková zo Slovenského Červeného kríža – Územného spolku Liptovský Mikuláš.

Podľa Júlie Bodoríkovej zo Spišskej katolíckej charity – Centra pre deti a rodinu obdarujú nielen deti v ich centre. „Pôjdeme aj do rodín, ktoré sú naozaj chudobné a na Vianoce nemajú takéto krásne darčeky, ako sme dostali dnes my tu,“ povedala.

Pri príležitosti Dňa darovania prinieslo 3. decembra na mestský úrad šaty, hračky, oblečenie, hygienické potreby či trvanlivé potraviny 460 darcov. Viac ako 30 z nich boli ľudia, ktorí darovali krv. Mesto sa preto rozhodlo zorganizovať zbierku ku Dňu darovania aj na budúci rok a urobiť z tejto charitatívnej aktivity tradíciu, dodala Čapčíková.

FOTO: Zbierka pre ľudí v núdzi v Liptovskom Mikuláši
8
Galéria
Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM