Tomáš Batiz Šport

VIDEO: Reakcia Petry Vlhovej po skvelom výkone v zjazde

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bola v piatkovom zjazde Svetového pohára po odjazdení prvej tridsiatky pretekárok na 4. mieste a dosiahla najlepší kariérny výsledok v kráľovskej disciplíne.

Zdroj: Facebook

Vlhová odštartovala s číslom dva, v hornej časti mala problémy pri skoku, no zložitú situáciu ustála, dokonca zrýchlila a v spodnej časti si vypracovala náskok 27 stotín pred dovtedajšou líderkou Taliankou Federicou Brignoneovou. Pódiovú pozíciu však neudržala, keď ju v ďalšom priebehu prekonali obe Švajčiarky aj Venierová. Preteky museli na niekoľko minút prerušiť po tom, ako spadla a zranila sa Rakúšanka Elisabeth Reisingerová. Z trate ju musel odviezť vrtuľník. Z ďalších pretekárok už žiadna nedokázala ohroziť najlepšie kvarteto. Češka Ester Ledecká obsadila 11. miesto a dostala sa na druhé miesto v hodnotení disciplíny za Suterovú.

Petra Vlhová (RTVS): “Dnes to vyšlo. Teda skoro, ale som spokojná. Dala som do toho všetko, aj keď som spravila drobné chybičky. Neviem, či mám byť šťastná za 4. miesto alebo smutná, že mi ušlo pódium, v každom prípade je to skvelý výsledok. Po tom skoku to bolo trošku na limite a takmer som spadla, ale potom som sa vzchopila a išla na hranici. Myslím si, že tento zjazd je najľahší, aký som išla, ale skoky neboli jednoduché, pretože človek musel byť pripravený, mne to trochu ušlo. Na týchto lyžiach sa cítim dobre, takže uvidíme, ako to bude v sobotu.”

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM