Tlačové správy

Viac ako 107 000 fľaštičiek Actimelu si rozdelia domovy sociálnych služieb po celom Slovensku

Vyše 44 000 fľaštičiek, ktoré sa vyzbierali na základe registrovaných účteniek na konci roka 2020, putovalo počas februára do domovov sociálnych služieb po celom Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Viac ako 107 000 fľaštičiek Actimelu  si rozdelia domovy sociálnych služieb po celom Slovensku
Zdroj: Danone

Táto akcia bola natoľko úspešná, že pokračovala aj v tomto roku a do 14. marca sa podarilo vyzbierať ďalších viac ako 63 000 fľaštičiek. Actimel rozdáva radosť ďalej.

Seniori sú v aktuálnej situácii tou najohrozenejšou skupinou obyvateľstva. Práve preto sa Actimel rozhodol podporiť ich súťažou pre spotrebiteľov, kde za každú registrovanú účtenku daroval symbolických 21 fľaštičiek Actimelu. 21 dní je potrebných na vytvorenie nového návyku, ktorým môžeme pozitívne ovplyvniť svoj život.

Actimel chcel inšpirovať k tomu, aby sa ľudia viac zaujímali o zdravie a imunitu, a to nielen o to svoje, ale aj o zdravie tých najohrozenejších, pretože ľudia sú spoločne silnejší. Fľaštička Actimelu obsahuje 1/3 odporúčanej dennej dávky vitamínu D, obsahuje aj vitamín B6 a živé kultúry. Balíčky distribuovala spoločnosť Actimel s pomocou Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb v SR.

Ďakujeme spoločnosti Danone za tento milý a užitočný dar, ktorý veľmi dobre v tejto situácii padol aj zariadeniam aj seniorom. Teší nás, že tak známa spoločnosť akou Danone je, prejavuje spolupatričnosť tým najslabším a najzraniteľnejším. Je vzorom aj pre ostatných,“ povedala predsedníčka APSS v SR, Anna Ghannamová.

S veľkým rešpektom vnímame, s akým nasadením, starostlivosťou a profesionalitou sa Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb pasuje s nevídanou situáciou pandémie. Spolu so značkou Actimel sme na ich podporu zorganizovali predvianočnú súťaž, do ktorej sa zapojili tisíce spotrebiteľov. Celkovo asociácii darujeme vyše 107 000 fľaštičiek Actimelu, čím chceme klientom v sociálnych zariadeniach prejaviť spolupatričnosť v tejto náročnej situácii,“ uviedla Mária Jendrišáková, Corporate Affairs Manager Slovensko v Danone.

Viac informácií nájdete na https://actimel.sk/sutaz/ Fotografie z odovzdania Actimelov nájdete na stránke Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb v SR

Podporené domovy a zariadenia:

  • Empatia n.o., Bratislava
  • Pohoda seniorov n.o., Galanta
  • Jazmín n.o., Handlová
  • ZSS Samaritanka n.o., Žarnovica
  • ZSS SENIOR HOUSE n.o. Levice
  • Domov pre seniorov Golden Age, Liptovská Ondrašová
  • Spišská katolícka charita
  • Arcidiecézna charita Košice 

#spolocnesilnejsi

Pekné gesto Danone: Actimel pre seniorov
4
Galéria
Zdroj: Danone

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy.

Zdroj: Danone
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM