Pavol Tomčík Kickbox

V Liptovskom Jáne v týchto dňoch našlo prechodné bydlisko množstvo kickboxerov

Kickboxeristický oddiel Magic Liptovský Mikuláš sa počas tohto týždňa sústreďuje v malebnej Jánskej doline. Jeden z miestnych hotelov sa stal pre zverencov trénera Petra Navrátila aspoň na niekoľko dní útočiskom v príprave na náročnú sezónu 2013/14.

Ilustračný obrázok k článku V Liptovskom Jáne v týchto dňoch našlo prechodné bydlisko množstvo kickboxerov
Zdroj: Dnes24.sk

Tvoj oddiel mal chvíľu pauzu, ale aktuálne už opäť zarezávate. Čo robíte v týchto dňoch?
Začali sme prípravu na novú sezónu. Nachádzame sa v Jánskej doline, kde sa snažíme v počte 25 pretekárov získavať kondičnú prípravu na najbližšie mesiace.

Kedy ste do Lipt. Jána prišli a ako dlho tu pobudnete?
Sústredenie sme začali v pondelok s tým, že to všetko ukončíme v sobotu ráno.

Aký je program sústredenia a na čo sa v príprave orientujete?
Doobeda máme bežeckú prípravu. Na behy využívame okolité lesy v Liptovskom Jáne. Poobede sa zameriavame na nácvik techník a „sparingu“. Všetko je to v takom väčšom počte, aby pretekári dostali naozaj zabrať a potom to vedeli využiť v novej sezóne.

Kladiete počas sústredenia dôraz i na relax a regeneráciu?
Snažíme sa vždycky po tréningu okúpať sa v potoku, aby sme sa trochu schladili. Večer chodievame pravidelne na bazén trošku sa zrelaxovať. Výhoda tohto sústredenia je i v tom, že okrem našich pretekárov prišiel aj profesionálny majster sveta v ťažkej váhe Martin Pacas z Trenčína a taktiež žilinskí pretekári z Ares Gymu.

Ako si zatiaľ spokojný so sústredením?
Všetko prebieha výborne. Naši pretekári sú nastavení tak, že sú si vedomí toho, keď sa nebudú teraz naplno venovať príprave, tak potom o to horšie sa im bude boxovať na súťažiach. Všetci sa preto snažia a pristupujú k tomu zodpovedne.

Čo po sústredení? Budú pokračovať dovolenky alebo tvrdá príprava na novú sezónu?
Už sa to pomaly začína všetko rozbiehať. 11. augusta čaká prvých troch našich pretekárov súťaž na Orave, kde by si mali svoje sily zmerať so Žilinčanmi z Diamond Gymu. Následne od 14. septembra začína kolo súťaží. V tento deň má Lenka Pilarčíková zápas v Trenčíne. Čo sa týka nášho okolia, tak 28. septembra budeme organizovať 1. kolo slovenského pohára v kickboxe v Liptovskom Jáne.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM